Robert Kubica taką bestią pojedzie w słynnym 24-godzinnym wyścigu Daytona

2021-01-07 15:47
Wyścigi samochodowe, Robert Kubica, Daytona 500
Autor: Instagram/robertkubica_real Takim autem wystartuje Robert Kubica na słynnym torze Daytona

Duński zespół wyścigowy High Class Racing potwierdził, że Robert Kubica przywdzieje jego barwy i weźmie udział w samochodowym wyścigu aut klasy LMP2 na legendarnym torze Daytona w słynnym 24-godzinnym wyścigu. Za niespełna miesiąc zobaczymy Polaka w akcji.

Kubica będzie jednym z czterech kierowców, którzy pod koniec stycznia będą się zmieniać za kierownicą bolidu francuskiej firmy Oreca (klasa LMP2 – Le Mans Prototype 2). Partnerami Polaka w tej próbie będą Ferdinand Habsburg, Anders Fjordbach i Dennis Andersen. High Class Racing, który wystawia samochód, zadebiutowało w 2019 roku w europejskiej serii Le Mans, występuje także w World Endurance Championship. Auto Oreca 07, którym pościga się Robert Kubica, waży tonę, ma 600-konny silnik V8 o pojemności 4.2 l i zamknięty kokpit.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

„Nowy rok i nowe wyzwanie”- napisał Kubica w mediach społecznościowych. „Jestem szczęśliwy mogąc wystartować autem LMP2 w High Class Racing w wyścigu Daytona 24h” - poinformował nasz kierowca. Przypomnijmy, że w 2021 r. Kubica pozostaje rezerwowym zawodnikiem ekipy F1 Alfa Romeo Racing Orlen. I właśnie logo polskiego koncernu paliwowego pojawi się na karoserii samochodu, którym krakowianin podejmie wyzwanie w Daytona 24h. Nie wiadomo na razie, czy to jednorazowy start czy początek dłuższej współpracy Kubicy z serią LMP2.

Najnowsze