Robert Kubica WIELCE wyróżniony. Dostanie nagrodę dla największych, miał ją też sam Schumacher

2021-01-26 12:28 jwa
Robert Kubica
Autor: EAST NEWS Robert Kubica

Robert Kubica już niedługo zostanie niesamowicie wyróżniony. Organizatorzy prestiżowego plebiscytu uznali, że Polak swoją karierą zasłużył na prestiżową statuetkę. W połowie lutego w ręce krakowianina trafi "Złota kierownica". Wcześniej nagrodę tę odbierali najwięksi kierowcy na świecie. W gronie dotychczas wyróżnionych znajduje się m.in. legendarny Michael Schumacher.

Robert Kubica nie przestaje szukać nowych wyzwań. Zawodowy kierowca z Krakowa wciąż marzy o powrocie do Formuły 1, ale jeśli nie jest to na razie możliwe, to zamierza próbować sił w innych seriach. W minionym sezonie zadebiutował w cyklu DTM i w wymagających wyścigach udało mu się nawet raz stanąć na podium. Lada dzień przed Robertem Kubicą jeszcze większe wyzwanie. Kochający się ścigać sportowiec wyruszy na trasę wyczerpującego wyścigu Daytona 24h, który sprawdzi nie tylko jego umiejętności i formę, lecz także wytrzymałość oraz ambicję. Po zakończeniu zmagań krakowianin wróci do Europy, by odebrać niezwykle prestiżową nagrodę. Choć nasz rodak przyzwyczajony jest do gal, na których pozuje z pięknymi modelkami (jak na zdjęciach w galerii poniżej), to tym razem sprawa jest naprawdę wyjątkowa.

Zobacz: Zobacz jakie auta ma prywatnie Robert Kubica. Od porsche do... lawety!

Portal powrotroberta.pl przekazał, że Robert Kubica został wyróżniony przez kapitułę w Czechach. W połowie lutego na specjalnej gali odbierze tradycyjną statuetkę "Złotej kierownicy". Krakowianin dołączy tym samym do największych gwiazd sportów motorowych. W przeszłości na sukces zapracowali m.in. Michael Schumacher, Mika Hakkinen czy David Coulthard. Na tej samej gali uhonorowany zostanie pośmiertnie Bretislav Enge - ojciec Tomasa, który był jedynym w historii kierowcą Formuły 1 z Czech.

Zobacz: Gwiazdor F1 spotyka się z PIĘKNĄ modelką. Okazuje się, że to była dziewczyna jego… rywala, którego wygryzł z zespołu!

Robert Kubica dołączy do plejady gwiazd, które już mają "Złotą kierownicę". Czeska nagroda dla "światowej osobistości motorsportu" przyznawana jest już od 1976 roku. Nasz rodak oficjalnie otrzyma ją 18 lutego w Pradze.

Sprawdź: Robert Kubica UKRYWAŁ to 18 lat. WYCIEKŁO! Wszystko jest na ZDJĘCIACH, wydawało się NIEMOŻLIWE!

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.
Najnowsze