Robert Kubica sprawił, że wszystkim OPADŁY SZCZĘKI i zbierali je z podłogi! Nieprawdopodobny wynik!

2021-01-23 11:22 jwa
Formuła 1, Robert Kubica, Alfa Romeo, Orlen, Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi, reklama, stacja, Warszawa
Autor: Instagram/pkn.orlen Kierowcy Alfa Romeo Robert Kubica, Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi

Robert Kubica jest człowiekiem ambitnym i nic dziwnego, że wciąż szuka sobie nowych wyzwań w świecie sportów motorowych. Tym razem krakowianin postawił na wymagające wyścigi Daytona 24h. Zanim jednak rozpocznie ultradługą rywalizację, musi zapoznać się z autem. Po pierwszym próbach wygląda to bardzo obiecująco. Jego wynik rzucił na kolana wszystkich w ekipie High Class Racing!

Robert Kubica nie ustaje w dążeniu do perfekcji. Jako kierowca wyścigowy musi radzić sobie w każdej sytuacji. Najwyraźniej wyszedł z założenia, że musi spróbować kilki serii, by radzić sobie w niespodziewanych warunkach. Zapewne robi to też z miłości do motoryzacji. W jego prywatnym garażu stoi m.in. laweta, a wszystkie auta Polaka znajdziecie w galerii poniżej. Kierowca testowy zespołu F1 Alfa Romeo Racing Orlen po sezonie w wyścigach DTM postanowił rozpocząć przygotowania do niezwykle wymagającego startu w cyklu Daytona 24h. Wyczerpujące wyścigi wymagają jednak od Polaka dobrego przygotowania. Z tego też powodu Robert Kubica rozpoczął testowanie nowego auta i od razu zrobił wrażenie na wszystkich ze swojego zespołu High Class Racing. Okazało się bowiem, że wśród partnerów z teamu nie ma sobie równych!

Sprawdź: Robert Kubica STRASZNIE się zestarzał. Tego nie da się już ukryć, wszystko widać jak na dłoni! [ZDJĘCIA]

Robert Kubica w prototypie auta pojawił się w drugiej sesji treningów na torze Daytona International Speedway. W pierwszej Polaka nie oglądaliśmy w ogóle. Warto było jednak czekać na jego występ. Jechał bardzo pewnie i utrzymywał dobre tempo. Ostatecznie zanotował wynik na poziomie 1:40.350 w samochodzie przejętym po Dennisie Andersenie. Jak się później okazało, był to najlepszy czas High Class Racing podczas sesji. Wyniku rezultatu nie poprawił także inny zawodnik teamu Ferdinand Habsburg, którego kibice mogą kojarzyć z ostatniego sezonu DTM, w którym rywalizował z kierowcą z Krakowa.

Zobacz: Jakim autem pojedzie Robert Kubica w Daytona 24H? Oto Oreca 07 LMP2 [DANE TECHNICZNE, CENA, WIDEO]

Rezultat Roberta Kubicy uratował dzień ekipie High Class Racing. Gdyby nie jego postawa, to zespół mógłby mówić o sporym rozczarowaniu. Dobry czas Polaka pozwolił ekipie na zajęcie ósmego miejsca w klasyfikacji treningów.

Sprawdź: Robert Kubica wybrany NAJLEPSZYM kierowcą! Eksperci nie mieli żadnych wątpliwości

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.
Najnowsze