Sensacyjne wieści dla kibiców przed GP w Warszawie! Dojdzie do kluczowych zmian

2022-05-14 17:40
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport GP Chorwacji Transmisja TV NA ŻYWO Gdzie oglądać ŻUŻEL dzisiaj w TV 30.04 GP Chorwacji 2022 Transmisja ONLINE LIVE

W sobotni wieczór zostaną rozegrane drugie zawody z cyklu Speedway Grand Prix. Tym razem żużlowcy będą się mierzyć na PGE Narodowym w Warszawie. Będzie to szansa na przełamanie dla Bartosza Zmarzlika - lidera klasyfikacji generalnej, który nie miał jeszcze okazji uplasować się na miejscach 1-3 w żadnym wyścigu odbywającym się w Warszawie. Tymczasem przed startem zawodów na PGE Narodowym ogłoszono, że w kalendarzu Speedway Grand Prix może dojść do poważnych zmian.

Od sezonu 2022 promotorem serii Speedway Grand Prix już nie jest BSI. Swój debiut w tej roli zalicza w trwającym cyklu grupa Discovery. Umowa będzie obowiązywać do końca 2031 roku. W rozmowie Jerzego Kanclerza z "Przeglądem Sportowym", prezes Polonii Bydgoszcz twierdzi, że tegoroczny kalendarz będzie miał o 2 turnieje mniej niż w poprzednich latach. - Za GP Rosji nie będzie żadnego innego turnieju i po prostu wypadnie z kalendarza. Ja nie daję wielu szans na turniej w Australii lub Nowej Zelandii. Oczywiście tutaj mówimy o tym roku, a w kolejnych latach nie można tego wykluczyć. Po rozmachu pierwszej rundy to w sumie niczego nie można wykluczyć - stwierdził.

Dyrektor Bayernu potwierdził doniesienia! Robert Lewandowski nie przedłuży kontraktu, oficjalne stanowisko

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik wygra Grand Prix w Warszawie?

Prezes klubu z Bydgoszczy ponadto jest bardzo zadowolony z działań nowego promotora Grand Prix - Discovery. - Na razie mogę o nich mówić w samych superlatywach. W Chorwacji w Gorican było widać, że przyszła nowa miotła. Pasowało mi wszystko i kompletnie zaskoczyła mnie liczba widzów. Nikt nie spodziewał się tak udanego otwarcia, byłem w lekkim szoku. Widać, że nowy promotor ma duże plany wobec żużla i myślę, że w Warszawie kibice przekonają się, że jest różnica między tym, co jest, a co było - podsumował Kanclerz.

Zbigniew Boniek wściekły na wykluczenie Rosjan! Padły mocne słowa, radzi, by tego nie robić

Jan Tomaszewski: Kulesza gloryfikuje patologię!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze