Zbigniew Boniek wściekły na wykluczenie Rosjan! Padły mocne słowa, radzi, by tego nie robić

2022-05-14 13:55
Zbigniew Boniek, Władimir Putin
Autor: AP/ Marcin Gadomski/SE Zbigniew Boniek przejechał się po Putinie

Zbigniew Boniek postanowił wziąć stronę rosyjskich żużlowców, którzy nie będą mogli wystartować w trakcie Grand Prix rozgrywanego w Warszawie. Były szef PZPN nie zgadza się z tym, aby sportowcy pochodzący z Rosji nie startowali w stolicy Polski i mówi, że nie każdy jest taki, jak Władimir Putin. Padły mocne słowa.

Grand Prix w Warszawie wzbudza wielkie emocje. Impreza na PGE Narodowym zapowiada się jako wielkie święto polskiego żużla, które może się zapisać w pamięci kibiców na długo. W trakcie wydarzenia nie zobaczymy jednakże reprezentantów Rosji, co zostało potwierdzone przez  Marcina Sikorę, prezesa Polskiego Związku Motorowego. Decyzja o wstrzymaniu startów Rosjan nie spodobała się Bońkowi, który powiedział jasno, że nie każda osoba pochodząca z Rosji utożsamia się z działaniami prowadzonymi przez Władimira Putina.

Na jaw wyszło, ile zarabiają gwiazdy FAME MMA. Bajońskie kwoty, niektórzy na taki majątek muszą pracować wiele lat

Grand Prix w Warszawie bez Rosjan. Boniek nie jest z tego zadowolony

Decyzję o wykluczeniu Rosjan z Grand Prix, Sikora uargumentował faktem niechęci świętowania potencjalnego sukcesu rosyjskiego sportowca na terytorium Warszawy w tak ciężkim dla świata momencie.

 - Wykluczyłem Rosjan, bo takie miałem odczucia. Nie wyobrażam sobie, że mielibyśmy świętować zwycięstwo Rosjanina w Warszawie - tak wykluczenie żużlowców z Rosji tłumaczył Marcin Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Reakcja Sikory nie spodobała się Bońkowi, który opisał, co czuje w związku z nią na swoich mediach społecznościowych.

Zatrważające informacje w sprawie Krzysztofa Piątka. To ma być koniec, pilne informacje w sprawie jego przyszłości

Aby zobaczyć zdjęcia Zbigniewa Bońka znad basenu, przejdź do galerii poniżej.

Boniek niezadowolony z wykluczenia Rosjan. Padły mocne słowa

Zdaniem Bońka, brak Łaguty i Sajfutdinowa jest co najmniej niezrozumiały, zważając na fakt, że obaj Ci żużlowcy bardzo związali się z Polską.

- Kompletnie nie rozumiem pana Sikory. 10 lat w Polsce, podatki w Polsce, dzieci w polskiej szkole, polskie paszporty. Nie mogą jeździć w polskiej lidze? Nie każdy jest Putinem" - napisał były prezes PZPN

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze