Sparta - Falubaz: Zacięte ściganie we Wrocławiu! Remis po szalonej jeździe Woffindena

Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik TV TRANSMISJA NA ŻYWO GDZIE OGLĄDAĆ Żużel dzisiaj 31.07.2020 Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik STREAM ONLINE LIVE Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik w TV Na jakim programie żużel dzisiaj
Autor: Cyfra Sport Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik TV TRANSMISJA NA ŻYWO GDZIE OGLĄDAĆ Żużel dzisiaj 31.07.2020 Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik STREAM ONLINE LIVE Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik w TV Na jakim programie żużel dzisiaj

Na takie mecze kibice "czarnego sportu" w Polsce czekają z zapartym tchem. Spotkanie Sparty Wrocław z Falubazem Zielona Góra miało być zaciętym hitem i tak też się stało. Do ostatniego biegu, a nawet łuku pod znakiem zapytania stał triumf jednej lub drugiej ekipy. Ostatecznie gospodarze dogonili zielonogórzan i doprowadzili do remisu. To wielka zasługa Taia Woffindena, który był potwornie szybki.

Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra 45:45

Sparta: Janowski 9, Holder 8, Drabik 4, Fricke 1, Woffinden 13, Curzytek 2, Czugunow 8, Bewley 0

Falubaz: Lindbaeck 6, Vaculik 11, Jepsen Jensen 5, Protasiewicz 9, Dudek 9, Krakowiak 5, Tonder 0, Pawliczak 0

Popołudniowe ściganie we Wrocławiu miało przede wszystkim dwóch bohaterów. W ekipie Betardu Sparty szalał na torze Tai Woffinden, który zebrał trzynaście oczek. Po stronie Falubazu znakomicie jeździł Martin Vaculik. Ani jeden, ani drugi nie pomógł przechylić swojemu zespołowi szali zwycięstwa. Z remisu nikt raczej nie będzie zadowolony.

Największa różnica między zespołami była po szóstym biegu, ale Sparta szybko zniwelowała straty i trzymała się niedaleko przeciwników. Dwa, trzy czy cztery punkty różnicy to wciąż kontakt, który można wyzerować podczas jednego startu. Do remisu doszło po trzynastym biegu. Znakomity Brytyjczyk popędził po zewnętrznej i wyprzedził rywali. Zrobił to zresztą niepierwszy raz tego dnia!

Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego biegu. Vaculik wystrzelił spod taśmy, ale cały czas gonił go napędzony Brytyjczyk. Woffinden naciskał i wydawało się, że na ostatnim łuku wyszedł na prowadzenie. Nic z tego! Kibice łapali się za głowy po finiszu, ale ostatecznie było 3:3 i 45:45 w całym meczu.

Woffinden zgromadził trzynaście punktów, dając się wyprzedzić tylko dwukrotnie. Ta sama sytuacja miała miejsce w przypadku Vaculika, który raz dojechał drugi, a w trzecim starcie zaliczył upadek.

Na żywo

Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra

Bieg 15

KONIEC! KONIEC! Mamy remis. Vaculik wystrzelił spod taśmy, ale cały czas gonił go napędzony Brytyjczyk. Woffinden naciskał i wydawało się, że na ostatnim łuku wyszedł na prowadzenie. Nic z tego! Kibice łapali się za głowy po finiszu. 3:3 i 45:45 w całym meczu.

Bieg 14

Gorąco było podczas czternastego biegu. Holder wyprzedził Jepsena Jensena, a Dudek uporał się z Czugonowem. 3:3 i o wszystkim zadecyduje bieg nr 15!

Składy biegów nominowanych:

Bieg 14: Czugunow, Holder, Dudek, Jepsen Jensen

Bieg 15: Janowski, Woffinden, Vaculik, Protasiewicz

Bieg 13

Remis przed biegami nominowanymi! Woffinden popędził zewnętrzną na drugim łuku pierwszego okrążenia i wyprzedził znakomicie startującego Dudka. Olbrzymia przewaga Brytyjczyka, który dziś pędzi znakomicie. Trzeci dojechał Chris Holder.

Bieg 12

Bardzo ciasno będzie w decydujących biegach. Odpalił z drugiego pola Vaculik i dojechał po trójkę. Kolejny remis w tym spotkaniu - dwa punkty dla Czugunowa, jedno oczko dla Drabika.

Bieg 11

Znakomita zmiana w zespole gospodarzy. Czugunow wskoczył do wyścigu za Fricke'a i przywozi trójkę. Protasiewicz ze znakomitego pola przy kredzie z kolejną dwójką - gonił lidera, ale nie dał rady zmniejszyć dystansu i zaatakować. "Magic" daje wygraną Wrocławiowi w tym biegu, dojeżdżając na trzecim miejscu.

Kibiców nie brakuje! Liczymy na emocje do samego końca biegów nominowanych!

Cały czas trzymają kontakt gospodarze!

Zamiast Maxa Fricke'a w jedenastym biegu pojedzie Gleb Czugunow.

Bieg 10

Kapitalny bieg Patryka Dudka, który ruszał spod płotu. Dwa oczka dla pędzącego spod kredy Drabika. Jeden punkt dla Krakowiaka. Kolejna przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 9

Pierwsze pole jest dziś zabójczo skuteczne. Lindbaeck popędził spod kredy i uciekał rywalom, nie dając dogonić się do mety. Janowski i Holder dowieźli trzy punkty po upadku Vaculika.

Bieg 8

Woffinden z dużą przewagą dojeżdża do mety. Bieg bez większych emocji. Drugi Protasiewicz, trzeci Jepsen Jensen.

Siedem biegów za nami - sześciokrotnie wygrywali zawodnicy z pierwszego toru. Janowski z ostrzeżeniem.

Bieg 7

Chyba na starcie ruszył się "Magic", ale sędzia nie przerywa biegu. Holder i Janowski zamykają na starcie drugiego kółka Dudka. Ten cały czas naciskał, ale nie uprzedził rywali. 5:1 dla gospodarzy.

Bieg 6

Start Vaculika bardzo dobry i pewnie dojeżdża na prowadzeniu do mety. Lindback dojeżdża na trzecim miejscu, dzięki czemu goście powiększają prowadzenie. Drugi Woffinden.

Bieg 5

Dobrze ruszył Max Fricke, ale nie utrzymał drugiej pozycji. Jepsen Jensen wyprzedził Protasiewicza, ale to bez różnicy dla Falubazu. 5:1 dla gości. Trzeci Drabik.

Czas na drobną kosmetykę toru!

Bieg 4

Znakomity start Protasiewicza, ale gonił go Holder. Chris nie dał jednak rady dogonić żółtego kasku. Na trzecim miejscu Krakowiak. 4:2 dla Falubazu. Mamy remis po pierwszej serii.

Bieg 3

Takie wyścigi chcemy oglądać cały czas. Woffinden ruszył fatalnie, ale popędził za rywalami i skończył pierwszy. Wyprzedził go na ostatnim łuku. Vaculik drugi, Fricke trzeci.

Bieg 2

Znakomicie po zewnętrznej napędzał się Curzytek, ale nie dał rady wyprzedzić Krakowiaka, choć cały czas na niego naciskał. Na trzecim miejscu dojechał Czugunow. Znowu 3:3.

Jepsen Jensen upomniany za utrudnianie startu.

Bieg 1

Świetny start Macieja Janowskiego. Bieg bez większej historii. Trzy punkty także dla Falubazu. Drugi dojechał Lindbaeck, a trzeci Jepsen Jensen.

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Trwają ostatnie poprawki w parku maszyn.

Oprócz meczu Sparty Wrocław z Falubazem Zielona Góra, GKM Grudziądz pojedzie wieczorem w spotkaniu z Unią Leszno.

Czas na próbę toru.

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zasiedli już pierwsi kibice. Około 20 minut do startu meczu.

SKŁADY:

Sparta: Janowski, Holder, Drabik, Fricke, Woffinden, Curzytek, Czugunow

Falubaz: Lindbaeck, Vaculik, Jepsen Jensen, Protasiewicz, Dudek, Krakowiak, Tonder

Witamy w relacji na żywo z meczu Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30. Bądźcie z nami!

Najnowsze