Speedway of Nations: Ostatnie tango legendy – Marek Cieślak żegna się z reprezentacją

2020-10-15 16:59 Mateusz Fudala
Trener żużlowy, Marek Cieślak, żegna się z reprezentacją
Autor: PRZEMYSŁAW SZYSZKA/SUPER EXPRESS Trener żużlowy, Marek Cieślak, żegna się z reprezentacją

Na piątek i sobotę w Lublinie zaplanowano finały Speedway of Nations, które mają być oficjalnym zwieńczeniem sezonu żużlowego. Dla polskich kibiców będą to także wyjątkowe zawody, bo z kadrą po 14 latach pracy żegna się legenda i ikona żużla w naszym kraju – Marek Cieślak (70 l.).

Finał SoN 2020 tradycyjnie miały poprzedzić dwa półfinały, a decydująca rozgrywka miała odbyć się w Manchesterze. Pandemia zrewolucjonizowała te plany i ostatecznie postanowiono, że finał, składający się z dwóch rund odbędzie się w Lublinie. O ile pozwoli na to oczywiście pogoda, wszak prognozy są nienajlepsze. W ostatnich dniach w Lublinie mocno pada, a w nocy utrzymuje się niska temperatura, zatem organizatorzy już nawet nie ukrywają, że rozegranie zawodów może być problemem. Ostateczne decyzje powinny zapaść w piątek. Jeśli zawodów nie uda się rozegrać, wtedy SoN będzie turniejem jednodniowym, który rozstrzygnie się w sobotę. Jeżeli aura w tym przeszkodzi, zawody zostaną przeniesione na niedzielę, ale jeśli znów prognozy będą niekorzystne, SoN w tym roku może zostać odwołane.

Unia Leszno – Stal Gorzów: „PIEKŁO w drugim łuku!”. Zobacz WYŚCIG SEZONU! [WIDEO]

My liczymy, że do ścigania dojdzie, a jeśli tak się stanie, oczy wszystkich kibiców będą zwrócone nie tylko na Bartosza Zmarzlika (25 l.) i spółkę, ale przede wszystkim na trenera Cieślaka, który po raz ostatni poprowadzi reprezentację. – Zdobyliśmy dziesięć medali drużynowych mistrzostw świata, w tym siedem złotych, a w Speedway of Nations mamy tylko srebro i brąz. Mam nadzieję, że Bartek i spółka pomogą mi na koniec mojej przygody z żużlem zdobyć złoto – powiedział legendarny szkoleniowiec, który powołał do kadry również Szymona Woźniaka (27 l.) ze Stali Gorzów i jako rezerwowego Dominika Kuberę (21 l.) z Unii Leszno. Najgroźniejszymi rywalami Polaków będą Rosjanie, którzy celują w 3. triumf z rzędu w SoN.

Transferowy HIT Apatora Toruń? Działacz potwierdził zainteresowanie

Nie przegap!

SoN – 1. runda, piątek, 18.30, Canal+ Sport

SoN – 2. runda, sobota, 18.30, Canal+

Najnowsze