Pożar ZDEWASTOWAŁ plany Stali Gorzów! Poważna awaria przerwała mecz Stal - Włókniarz

2020-07-03 22:25 Damian Okła
Stal Gorzów
Autor: Cyfra Sport Kiedy Stal Gorzów zdobędzie pierwsze ligowe punkty?

Najlepsza liga żużlowa na świecie zawsze dostarcza ogromnych emocji. Nawet tych pozasportowych. Piątkowa rywalizacja Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa zakończyła się niestandardowo, bo o przebiegu spotkania zadecydowała... awaria prądu. Pożar rozdzielni elektrycznej okazał się na tyle duży, że zawodów nie udało się dokończyć.

Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa 32:28 - mecz przerwany przed 11 biegiem

Stal: Zmarzlik 7, Holder 5, Kasprzak 1, Woźniak 5, Thomsen 5, Jasiński 3, Karczmarz 6, Birkemose

Włókniarz: Doyle 6, Holta 4, Lindgren 4, Przedpełski 9, Madsen 4, Miśkowiak 1, Świdnicki 0, Kowalski

To już prawdziwe fatum ciąży nad Stalą Gorzów. Podopieczni Stanisława Chomskiego w nowy sezon weszli fatalnie, bo przegrali trzy pierwsze mecze. I to w sposób wyraźny. W dodatku w czwartej kolejce mierzyli się z liderem PGE Ekstraligi, Włókniarzem Częstochowa, który bez większych problemów zdobył komplet punktów. Mimo różnic w tabeli, to gospodarze mieli szansę na wygraną.

Bo to właśnie Stal prowadziła przez większą część spotkania i miała nawet osiem punktów przewagi. Wszystkie nadzieje i plany runęły jak domek z kart po dziesiątym biegu. Doszło wówczas do regulaminowej przerwy, ale ta przedłużyła się w nieskończoność. Wszystko przez awarię prądu na stadionie w Gorzowie. Po chwili ciemności światła zapaliły się.

Wówczas wydawało się, że za moment wrócimy do ścigania. Okazało się jednak, że wybuchł pożar w rozdzielni elektrycznej. Do akcji wkroczyła straż pożarna. Ogień okazał się zbyt duży. Po odczekaniu regulaminowych 30 minut sędziowie zdecydowali się na przerwanie meczu. W takim przypadku Stali Gorzów grozi walkower.

Na żywo

Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa

Witamy w relacji na żywo z meczu PGE Ekstraligi. Stal Gorzów na własnym obiekcie zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z drugiego piątkowego meczu w PGE Ekstralidze. Stal Gorzów zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa.

Kolejne emocje związane z rywalizacją najlepszej lidze żużlowej na świecie przed nami. Tym razem zawitamy do Gorzowa, gdzie Stal zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa. Faworytem tego starcia wydaje się zespół spod Jasnej Góry, który na razie jest bezkonkurencyjny w lidze. Włókniarz ma na swoim koncie komplet zwycięstw i jest liderem PGE Ekstraligi.

Zupełnie w inne jest zespół z Gorzowa. Stal nie ma powodu do optymizmu, bo dotychczas ich konto punktowe nadal wskazuje okrągłe "0". Kibice mogą mieć więc obawy, że powtórzy się sytuacja sprzed roku, kiedy to Stal zajęła przedostatnią pozycję. Gospodarze będą chcieli dziś poprawić niezbyt dobre nastroje.

Najważniejszą informacją przed dzisiejszym spotkaniem jest to, że pogoda na pewno nie przeszkodzi w płynnym rozegraniu zawodów. Nad Gorzowem błękitne niebo, co w poprzednich kolejkach nie było standardem podczas meczów żużlowych.

W pierwszym biegu pojadą: Doyle, Zmarzlik, Lindgren i Kasprzak. Zaczynamy!

Bieg 1

Świetnie wystartował Doyle przy krawężniku. Prowadził od pierwszych metrów i nie dał się wyprzedzić Zmarzlikowi, który bardzo mocno naciskał. Na trzecim miejscu zakończył Kasprzak, więc spotkanie rozpoczyna się od remisu.

Skład drugiego biegu: Rafał Karczmarz, Jakub Miśkowiak, Wiktor Jasiński, Mateusz Świdnicki.

Bieg 2

Doskonały bieg dla gospodarzy. Karczmarz wystrzelił jak z katapulty i prowadził z ogromną przewagą od drugiego okrążenia. Dwa punkty dołożył Jasiński, którego ścigał Miśkowiak. Gorzowianie zdołali utrzymać pięciopunktową zdobycz.

Skład trzeciego biegu: Leon Madsen Szymon Woźniak, Rune Holta, Anders Thomsen.

Bieg 3

Zażarta walka na przeciwległej prostej. Holta i Woźniak stoczyli ostry bój o prowadzenie. Wyglądało to nieco groźnie, bo zawodnik Stali był bliski kontaktu z rywalem. Holta zdołał odjechać od rywala i wygrał w swoim pierwszym biegu dzisiaj. Niespodziewanie natomiast Madsen dojechał na ostatnim miejscu, co w tym sezonie jeszcze się nie zdarzyło. Thomsen z punktem.

Skład czwartego biegu: Wiktor Jasiński, Paweł Przedpełski, Jack Holder, Jakub Miśkowiak.

Bieg 4

Przed startem tego biegu pojawiła się informację, że Madsen dostał ostrzeżenie za utrudnianie startu. Skupiając się już jednak na sportowej rywalizacji... Znów najszybszy na starcie był zawodnik Włókniarza. Przedpełski objechał szerszym łukiem Holdera i Jasińskiego, którzy rywalizowali o drugą lokatę. Na ostatnim wirażu zaatakować próbował jeszcze Miśkowiak, ale Jasiński dokręcił gaz i odjechał rywalowi.

Skład piątego biegu: Krzysztof Kasprzak, Fredrik Lindgren, Szymon Woźniak, Paweł Przedpełski.

Bieg 5

Doskonale pojechał Przedpełski po zewnętrznej. Choć był z tyłu zdołał objechać wszystkich i wyszedł na prowadzenie, którego nie odpuścił do końca. Dwa punkty zdobuł Lindgren. Ten z kolei wybrał jazdę przy krawężniku i jak widać, oba sposoby okazały się skuteczne. Pierwsze zwycięstwo częstochowian w tym spotkaniu.

Skład szóstego biegu: Anders Thomsen, Rune Holta, Rafał Karczmarz, Jason Doyle.

Bieg 6

Bardzo emocjonujący bieg! Zwłaszcza w kwestii walki o drugie miejsce. Najpierw z przodu był Doyle, ale Karczmarz na drugim okrążeniu zdołał wyprzedzić rywala i dzięki temu gorzowianie wygrywają bieg, bo na pierwszym miejscu przyjechał Thomsen.

Skład siódmego biegu: Mateusz Świdnicki, Jack Holder, Leon Madsen, Bartosz Zmarzlik.

Bieg 7

Co za jazda mistrza świata! Bardzo słaby start Zmarzlika, który zupełnie zaspał. Ale Zmarzlik to Zmarzlik i na trzecim okrążeniu zaczął atakować drugiego Madsena i na linii mety go wyprzedził. Madsen starał się odgryźć, ale nie dał rady. Stal z drugim zwycięstwem z rzędu. Bieg wygrał Holder.

Skład ósmego biegu: Fredrik Lindgren, Anders Thomsen, Paweł Przedpełski, Wiktor Jasiński.

Bieg 8

Thomsen został zamknięty na starcie przez Lindgrena i Przedpełskiego, ale zawodnik Stali nie poddał się. Wyszedł na drugie miejsce i wydawało się, że drużyny zdobędą po trzy punkty. W połowie trzeciego okrążenia odgryzł się i dzięki temu Włókniarz odrobił część strat.

Skład dziewiątego biegu: Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle, Jack Holder, Rune Holta.

Bieg 9

Co dzisiaj wyczynia Zmarzlik to głowa mała! Znów nieco zaspał na starcie, ale na drugim okrążeniu jakby odpalił nitro i przejechał obok Holty jak Ferrari obok Malucha. Na drugim miejscu bieg zakończył Doyle. Holder bez punktów.

Skład dziesiątego biegu: Jakub Miśkowiak, Krzysztof Kasprzak, Leon Madsen, Szymon Woźniak.

Bieg 10

Ależ wystrzelił Woźniak z czwartego toru. OD razu ściął do krawężnika i objął prowadzenie. Potem ścigał się z Madsenem, który zdołał wyprzedzić zawodnika Stali i do mety dojechał na pierwszym miejscu. Karczmarz zdobywa punkt, co oznacza, że mamy kolejny remis.

Skład jedenastego biegu: Szymon Woźniak, Paweł Przedpełski, Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle.

O... awaria prądu na stadionie w Gorzowie. Zgasły światła. Na razie nie wiemy, ile potrwa przerwa.

Niestety awaria jest dość poważna i czeka nas dłuższa przerwa.

Według informacji dziennikarza Eleven Sports, Macieja Markowskiego, pali się rozdzielnia.

Według regulaminu, gospodarze mają 30 minut na naprawienie awarii. W innym przypadku grozi im walkower, a awaria wygląd na naprawdę poważną.

Czekamy na oficjalne decyzje sędziów. Sytuacja nie wygląda jednak dobrze dla gospodarzy...

Do zakończenia rywalizacji było jeszcze kilka biegów, ale Stal miała w końcu szansę na odniesienie zwycięstwa. Powiedzieć, że gorzowianie maja pecha, to jak nic nie powiedzieć.

Oficjalnie! Zawody zostały przerwane i mecz nie zostanie dokończony. O walkowerze zadecydują władze ligi.

A miał być to kolejny zwykły dzień z emocjami w PGE Ekstralidze. Takiego scenariusza nie spodziewał się chyba nikt. Wielce prawdopodobne, że Stal zostanie ukarana walkowerem, co byłoby zgodne z regulaminem. Gospodarze mogą być bardzo rozczarowani, bo byli na dobrej drodze do zwycięstwa.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.

Najnowsze