Tomasz Gollob poruszył nogą?! Nowa nadzieja w leczeniu

2018-02-16 16:41 Łukasz Biernacki
Tomasz Gollob, rehabilitacja, leczenie, Naing
Autor: Reprodukcja Paweł Skraba Tomasz Gollob w szpitalu w Chinach

Tomasz Gollob przebywa w Chinach już od trzech tygodni. To właśnie tamtejsi specjaliści probują wyleczyć sparaliżowanego żużlowca akupunkturą. Do tej pory kuracja nie przynosiła większych efektów, jednak w ostatnich dniach lekarze odnotowali obiecującą reakcję organizmu. Po ukłuciu w stopę prawa noga Golloba poruszyła się. Czy to przełom w chińskiej terapii?

Tomasz Gollob w skutek ubiegłorocznego wypadku uszkodził kręgosłup i stracił czucie od klatki piersiowej w dół. Polskim żużlowcem od ponad trzech tygodni zajmują się chińscy specjaliści od akupuntury. Do tej pory kuracja w Nanning nie przyniosła większych efektów, jednak najnowsze wieści mogą przywrócić nadzieję!

Chińscy lekarze informują o możliwym przełomie w leczeniu Polaka. Podczas jednego z zabiegów specjaliści ukłuli prawą stopę Golloba, w wyniku czego poruszyła się jego noga. Czy drgnięcie było reakcją na ukłucie zakończenia nerwowego, a może tylko przypadkowym odruchem? Lekarze są pozytywnej myśli, jednak przestrzegają przed nazywaniem drgnięcia "przełomem w leczeniu".

Kibice wciąż trzymają kciuki za Golloba. W ostatnim czasie jego stan pogorszył się i bardzo długo pozostawał bez zmian, jednak najnowsze wieści z Chin mogą napawać wszystkich optymizmem. Miejmy nadzieję, że tamtejsze metody akupuntury sprawią, że żużlowy indywidualny mistrz świata z 2010 roku odzyska czucie i sprawność w sparaliżowanych częściach ciała.

Zobacz także: Stal Gorzów zebrała wielkie pieniądze dla Tomasza Golloba!