Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa: Pełna kontrola mistrzów Polski! Pewne zwycięstwo Unii

2020-09-13 18:25 MSo
Unia Leszno - ROW Rybnik TV TRANSMISJA NA ŻYWO GDZIE OGLĄDAĆ Żużel dzisiaj 31.08.2020 Unia Leszno - ROW Rybnik STREAM ONLINE LIVE Na jakim programie żużel dzisiaj
Autor: CyfraSport Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa RELACJA NA ŻYWO. PGE Ekstraliga: Unia - Włókniarz LIVE ONLINE w INTERNECIE

To był prawdziwy popis umiejętności leszczyńskich Byków! Fogo Unia Leszno w ostatnim meczu sezonu zasadniczego pokonała Włókniarza Częstochowa 54:36. Znakomicie w barwach gospodarzy pojechał Emil Sajfutdinow, który zdobył dwanaście punktów. Lepszy na torze był tylko Leon Madsen. Duńczyk zgarnął jedno oczko więcej. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo.

Na żywo

Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa

Zapraszamy na relację na żywo z 14. kolejki PGE Ekstraligi. Początek spotkania Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa o 16:30.

Za nami próba toru. Sędzia wylosował drugi zestaw startowy.

Pierwszy mecz zakończył się wygraną Unii Leszno 49:41.

Zaczynamy mecz Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa!

Bieg 1, 5:1

Sajfutdinow i Smektała szybko wybijają się na przód na pierwszym łuku. Polak odjechał reszcie stawki, a Rosjanin musiał bronić się przed naciskami rywali. Gospodarze dowożą 5:1 w pierwszym wyścigu ku uciecze kibiców.

Bieg 2, 9:3

Znakomity start Kubery daje mu trzy punkty. Podążał za jego plecami drużynowy kolega Szlauderbach, ale dał się wyprzedzić Miśkowiakowi. Defekt Mateusza Świdnickiego pozbawił szans gości na remis. 4:2 w drugim biegu.

Bieg 3, 14:4

Kolejny popis w wykonaniu gospodarzy. Lidsey wystrzelił jak torpeda spod taśmy, ale dał się wyprzedzić Pawlickiemu na prostej. Częstochowianie nie byli w stanie się zbliżyć. 5:1!

Bieg 4, 16:8

W końcu dobrze ruszyli spod taśmy goście i mogą cieszyć się z pierwszej wygranej w biegu. Doyle i Miśkowiak świetnie wystartowali, ale obu minął ich Kołodziej. Szybki Doyle dał radę go minąć, dając częstochowianom pierwszą trójkę. 4:2 w biegu dla Włókniarza. Unia Leszno prowadzi 16:8 przed pierwszą kosmetyką toru.

Bieg 5, 19:11

Szybki jest dziś Lidsey! Tym razem pokazał miejsce w szeregu Doyle'owi i Holcie. Choć gospodarze wystartowali lepiej, to zawodnik gospodarzy ich po prostu wyprzedził.

Bieg 6, 22:14

Świetny start gospodarzy, którzy jechali po 5:1! Jeszcze lepszym manewrem popisał się jednak Madsen, który wjechał między leszczynian i wyprzedził ich naraz. 3:3 w biegu szóstym.

Bieg 7, 26:16

Kołodziej i Sajfutdinow świetnie wystartowali, ale na przeciwległej prostej dojechał do nich Lindgren i rozbił duet. Rosjanin dojechał pierwszy. 4:2 dla Fogo Unii Leszno, która powiększa przewagę do 10 punktów.

Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 9, 29:19

Pawlicki od startu do mety pędził po trójkę. Do mety gonił go Doyle, ale nie dał rady wyprzedzić. Kolejny remis w tym meczu.

Bieg 10

Lindgren wykluczony z wyścigu, bo nie był do niego gotowy po upływie dwóch minut.

Bieg 10, 37:23

Cieszą się miejscowi, bo znowu udało im się pokonać rywali. Smektała i Lidsey zdominowali wyścig z Miśkowiakiem. Od startu do mety jechali po 5:1!

Przerwa na kosmetykę toru!

Bieg 11, 38:28

Znakomite ściganie w Lesznie! Potwornie szybki Doyle nie miał sobie równych. Do ostatnich centymetrów pozostała trójka walczyła o dwójkę. O milimetry szybszy był jednak zawodnik gości. 5:1 dla Włókniarza.

Długo trwała analiza wideo, ale sędziowie potwierdzają: 5:1 dla Włókniarza w 11. biegu.

Bieg 12, 41:31

Rezerwowy Madsen na przeciwległej prostej przebił się z drugiego miejsca na pierwsze i dojechał z trójką. Gonił go Smektała, ale mimo prędkości nie dał rady tego zrobić. Trzeci dojechał Kubera. Bez punktów Świdnicki.

Bieg 13, 45:33

Znakomite ściganie dziś w Lesznie! Szybki Doyle ucieka leszczyńskiemu duetowi. Na ostatnim kółku nie dał rady zamknąć kredy Kołodziejowi, który go wyprzedził i dał wygraną Unii 4:2.

Bieg 14: Smektała, Lindgren, Lidsey, Holta

Bieg 15: Madsen, Sajfutdinow, Doyle, Pawlicki

Bieg 14, 50:34

Totalna dominacja w wykonaniu Unii Leszno. Kolejna piątka wpada na ich konto. Smektała i Lidsey byli nie do zatrzymania.

Bieg 15

Wyścig przerwany. Nie starczyło miejsca dla Doyle'a i Pawlickiego. Polak leży na torze.

Bieg 15

Fatalne wieści dla fanów gości. Jason Doyle z wykluczeniem!

Bieg 15, 54:36

Znów ciasno było w pierwszym zakręcie, ale tym razem ani Madsen, ani Pawlicki nie upadli i mogli kontynuować zmagania. Górą Duńczyk, który dojechał za plecami Emila Sajfutdinowa, choć naciskał do ostatnich metrów. Unia Leszno wygrywa 54:36!

Leszczyńska Unia ma już pewne pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, ale Piotr Baron zapewnia, że nie ma mowy o lekceważeniu w niedzielę Włókniarza. Pytanie, czy jednak nie zostawi nieco wolnej ręki zawodnikom, by ci poeksperymentowali ze sprzętem? Z kolei w ekipie z Częstochowy panuje pełna mobilizacja i wiara w zwycięstwo, choć o to będzie niezwykle trudno, wszak „Byki” na własnym stadionie ostatni raz straciły punkty w… sierpniu 2017 roku.

Kibice z Częstochowy liczą przede wszystkim na zagraniczne trio Fredrik Lindgren – Leon Madsen – Jason Doyle, które czarowało w trakcie piątkowych i sobotnich rund Grand Prix Polski w Gorzowie Wlkp. W 4. rundzie GP Lindgren zwyciężył i został nowym liderem klasyfikacji generalnej, a resztę podium wypełnili jego koledzy z drużyny – Madsen i Doyle.

Najnowsze