Francesco Bagnaia

i

Autor: AP PHOTO/PETER DEJONG Francesco Bagnaia

Wicemistrz świata jechał na podwójnym gazie! Wypadł z drogi i wylądował w rowie

2022-07-06 16:02

W poprzednim sezonie został wicemistrzem świata w motocyklowej w klasie MotoGP, w tym jest aktualnie czwarty. Francesco Bagnaia wygrał ostatnią rundę w Holandii, ale świętowanie nie skończyło się dla niego najlepiej. Włoch wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu i ostatecznie wylądował w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak ustalono, w nocy z poniedziałku na wtorek Bagnaia po wyjściu około 3 w nocy z dyskoteki wsiadł do samochodu i chciał pojechać do hotelu. Na miejsce nie dotarł, gdyż przed rondem wypadł z drogi i wylądował w rowie. Nikt z pasażerów - jak podała policja - nie doznał żadnych obrażeń, także sam kierowca.

"Przepraszam za rażącą lekkomyślność, jakiej się dopuściłem. To nie powinno się wydarzyć" - napisał 25-letni Włoch na Twitterze. "Badanie zawartości alkoholu we krwi przeprowadzone przez policję wykazało, że jego poziom był wyższy niż dopuszcza to hiszpańskie prawo" - przyznał Bagnaia.

Według miejscowej prasy "Pecco" Bagnaia miał w wydychanym powietrzu 0,87 mg alkoholu na litr, gdy norma dopuszcza maksymalnie 0,25 mg.

Na tę decyzję odnośnie Roberta Kubicy czekali wszyscy w Polsce. Chodzi o kolejny start w F1

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Bagnaia, który ma opinię osoby "prawie niepijącej", teraz ostrzega na portalach społecznościowych swoich fanów, aby "nigdy nie jeździli po alkoholu".

Bagnaia, wicemistrz świata w MotoGP w poprzednim sezonie, w tym roku w klasyfikacji generalnej jest aktualnie czwarty. Następna runda MŚ odbędzie 7 sierpnia w Wielkiej Brytanii. Planowana na 10 lipca GP Finlandii została odwołana z powodu sytuacji politycznej i powracającej pandemii koronawirusa.

Koszmarny wypadek podczas wyścigu Formuły 1. Kierowcy nic się nie stało, tłumaczy dlaczego

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze