Wzruszająca ceremonia podczas GP Gorican. Minuta ciszy dla legendy żużla, poruszający moment

2022-04-30 19:53
Nigel Pearson nie żyje
Autor: Twitter / Nigel Pearson Nigel Pearson nie żyje

Speedway Grand Prix wystartował w sobotnie popołudnie. Inauguracyjne zawody tegorocznego cyklu odbywają się w chorwackim Goricanie. Podczas ceremonii otwarcia wszyscy obecni na stadionie uczcili minutą ciszy Nigela Pearsona, słynnego komentatora żużla z Wielkiej Brytanii. Organizatorzy puścili także jeden z legendarnych komentarzy brytyjczyka.

W poprzedniej odsłonie walki o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu zdobył Artiom Łaguta, a brązowy medal wywalczył Emil Sajfudinow. Obaj nie wystartują w tegorocznej edycji Speedway Grand Prix 2022, ze względu na nazwieszenie przez Międzynarodową Federację Motocyklową z racji wojny ropętanej przez Rosję w Ukrainie. Wśród wszystkich zawodników znajduję się czterech Polaków: Bartosz Zmarzlik - wicemistrz świata, Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz Paweł Przedpełski.

Mino Raiola nie żyje. Tragiczne informacje zostały potwierdzone, poruszający wpis

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?

Organizatorzy podczas ceremonii otwarcia chcieli uczcić pamięć śp. Nigela Pearsona - słynnego komentatora z Wielkiej Brytanii. Wszyscy obecni na stadionie wspomnieli osobę Pearsona minutą ciszy, a w tle został puszczony jego słynny komentarz. Jego osoby nie trzeba przedstawiać prawidziwym fanom żużla, mimo rozpoznawalności w naszym kraju z komentowania dyscypliny motorowej. Brytyjczuk zajmował się również dartem oraz piłką nożną.

Fatalne wieści dla kibiców w sprawie meczu Polaków na mundialu. Tysiące będą rozczarowane

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze