Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Zarobki Bartosza Zmarzlika to kosmos! Wiemy, na ile pieniędzy może liczyć. Najbogatszy żużlowiec świata

2022-01-11 14:03

Bartosz Zmarzlik bez wątpienia jest jednym z najlepszych żużlowców świata. Polak jest już indywidualnym dwukrotnym mistrzem i wicemistrzem świata, a wciąż ma dopiero 26 lat. Jego idolem był Tomasz Gollob, ale wyniki zawodnika Stali Gorzów mówią same za siebie. Śmiało można stwierdzić, że pobił on osiągnięcia wielkiego mistrza, co przekłada się na finanse. Aktualny wicemistrz świata jest najbogatszym zawodnikiem w żużlowej stawce, a kwoty, które zarabia, robią wielkie wrażenie!

O talencie Zmarzlika od wielu lat wiedzieli wszyscy kibice żużla. Nikt nie spodziewał się jednak, że aż tak szybko stanie się on czołowym zawodnikiem świata. Już w 2016 roku, jako 21-latek, wywalczył brązowy medal MŚ. Od 2018 r. nie schodzi z dwóch najwyższych miejsc klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix, a w latach 2019-20 był mistrzem świata. W ten sposób spełnił jedno z marzeń i w młodym wieku dorównał osiągnięciom mentora, Tomasza Golloba. W zeszłym sezonie kibice pasjonowali się mistrzowską walką Polaka z Artiomem Łagutą, a tytuł Rosjanina rozstrzygnął się w ostatnim GP sezonu. Żużlowiec Stali Gorzów musiał zadowolić się srebrem, ale kolejny raz potwierdził, że jest wielką gwiazdą tej dyscypliny sportu. Nic dziwnego, że sponsorzy płacą mu spore pieniądze, a zarobki Zmarzlika są nieosiągalne dla innych.

Zobacz też: Rzuciła wyścigi samochodowe i kręci PORNO! Renee Gracie wyjawiła prawdę, to dlatego zarabia na seksie! [ZDJĘCIA]

Bartosz Zmarzlik nie ukrywa, że wiele zawdzięcza Tomaszowi Gollobowi:

Zarobki Zmarzlika wprost onieśmielają innych

Wicemistrz świata urodził się w Szczecinie, ale całą karierę związany jest z Gorzowem Wielkopolskim. W barwach miejscowej drużyny jeździ od 2010 r. i na razie się to nie zmieni. Zmarzlik był kuszony lukratywnymi ofertami z Motoru Lublin, jednak gorzowska Stal stanęła na głowie, by zatrzymać gwiazdę. Dzięki temu 26-latek stał się najdroższym zawodnikiem w historii! Za sam podpis otrzymał 1,5 miliona złotych, a za każdy ligowy punkt będzie zarabiał 10 bądź 12 tysięcy zł. To sprawia, że za jeden sezon może zarobić nawet 4 mln zł! A to nie koniec jego przychodów.

Robert Kubica usłyszał fatalne wieści. Te przepisy uderzą w polskiego kierowcę

Zmarzlik jest związany kontraktem sponsorskim z PKN Orlen, a koncern naftowy postanowił ostatnio przedłużyć z nim umowę aż o 3 lata. Dzięki niej żużlowiec zarabia ponad milion zł rocznie, a dwukrotny mistrz świata otrzymuje też pieniądze za starty w SGP (ok. 0,5 mln zł) i lidze szwedzkiej (ok. 0,5 mln zł). Ma on również mniejszych sponsorów i korzysta ze środków miejskich, co przekłada się na ponad milion zł! Łącznie ta suma jest potężna i inni żużlowcy mogą jedynie pomarzyć o takich zarobkach.

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik to najlepszy polski żużlowiec w historii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze