Robert Kubica usłyszał fatalne wieści. Te przepisy uderzą w polskiego kierowcę

2022-01-10 17:01
Robert Kubica
Autor: SE Robert Kubica

Robert Kubica przygotowuje się do kolejnego sezonu w sportach motorowych. Wiadomo już od pewnego czasu, że Polak znów nie otrzymał szansy na bycie pierwszym kierowcą od żadnego z zespołów i pozostał rezerwowym w Alfie Romeo. Niestety, najnowsze przepisy w Formule 1 mogą jeszcze bardziej ograniczyć czas krakowianina za sterami bolidu królowej motorsportu.

Robert Kubica wciąż nie ma dość adrenaliny związanej z uprawianiem sportów motorowych. W poprzednim sezonie z powodzeniem ścigał się w serii ELMS i cały czas pełnił funkcję kierowcy rezerwowego w Alfie Romeo. Pozwoliło mu to nie tylko startować w niektórych treningach, ale wziąć udział także w dwóch wyścigach, gdyż zastępował on chorego na COVID-19 Kimiego Raikkonena. Mimo że powrót do regularnego ścigania to marzenie Polaka, wciąż nie ma zespołu, który chciałby dać mu pełny angaż, jak w 2019 uczynił zespół Williams i Kubica musi zadowolić się rolą rezerwowego w Alfie Romeo. Okazuje się, że najnowsze przepisy, jakie wprowadziła Formuła 1, tylko utrudnią krakowianinowi występy w bolidzie zespołu z Hinwil.

Nieznane zdjęcie Michaela Schumachera trafiło do sieci. Gigantyczne poruszenie. Ciężko powstrzymać łzy

Robert Kubica jeszcze dalej od występów w bolidzie F1

Jak podaje portal WP SportoweFakty, Komisja F1 zatwierdziła już pomysł, aby w sezonie 2022 każdy z regularnych kierowców Formuły 1 oddał jeden ze swoich piątkowych treningów młodemu kierowców (czyli takiemu, który nie pojechał w więcej niż dwóch wyścigach Formuły 1). Oznacza to, że do zawodników z nowej generacji trafią dwie sesje treningowe w sezonie 2022.

Kubica zszokował lekarza po wypadku. Spojrzał na jego rękę i zamarł, nie mógł uwierzyć

Wynikiem tego może być ograniczenie liczby treningów, w których udział weźmie Robert Kubica, bowiem dwie sesje z góry będą zarezerwowane dla młodych kierowców. Każdy zespół będzie mógł dowolnie wybrać termin, kiedy odda bolid niedoświadczonemu na najwyższym poziomie zawodnikowi. Pomysł ten powstał ze względu na niewielki angaż młodych, uzdolnionych zawodników z Formuły 2 w najwyższej klasie wyścigów. Musi on zostać zatwierdzony przez Światową Radę Sportów Motorowych FIA, ale to raczej formalność.

Sonda
Czy Robert Kubica wróci jeszcze do Formuły 1?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze