Żużel. Grzegorz Walasek przybliżył się do Grand Prix

2011-07-03 18:55

Wielkim sukcesem polskich żużlowców zakończył się półfinał kwalifikacji do Grand Prix 2012, który odbył się na torze w Lonigo (Włochy). Kapitalnie pojechał Grzegorz Walasek (35 l.), który zdecydowanie zwyciężył.

Zawodnik Polonii Bydgoszcz wystąpił w pięciu biegach i zdobył 13 na 15 możliwych punktów. Drugi był Piotr Protasiewicz (35 l.), zdobywca 12 punktów. Awans do finału uzyskało pięciu najlepszych zawodników, szósty będzie rezerwowym. Słabo pojechał Przemysław Pawlicki, który ośmioma punktami zajął dopiero 9. miejsce.

Przeczytaj koniecznie: Żużel: Środki odurzające w organizmie Mateja Ferjana

W innym półfinale, w chorwackim Gorican, zwyciężył Szwed Antonio Lindbaeck, a trzecie miejsce i awans uzyskał Sebastian Ułamek. Z kolei w Daugavpils (Łotwa) najlepszy był Szwed Peter Ljung, a na podium stanęli drugi Krzysztof Buczkowski i trzeci Krzysztof Kasprzak. Odpadł Adrian Miedziński, który był ósmy.