Adam Kownacki poznał termin kolejnej walki, ale jeszcze nie wie, kogo pobije

2020-01-02 15:19 MF
Adam Kownacki
Autor: Przemek Kamiński/SE

Niepokonany Adam Kownacki (30 l., 20-0, 15 k.o.) wreszcie poznał datę powrotu do ringu. Babyface wystąpi w walce wieczoru gali w Nowym Jorku 7 marca, ale wciąż czeka na ogłoszenie nazwiska rywala.

- Rok 2019 był dla mnie przełomowy i mam nadzieję, że w następnym czekają mnie jeszcze lepsze chwile - powiedział Kownacki w swoim noworocznym wideoblogu. Kilka godzin później na antenie amerykańskiej telewizji FOX ogłoszono jego powrót 7 marca w nowojorskiej Barclays Center. I to w walce wieczoru!

To właśnie tam Kownacki stoczył 9 z 20 zawodowych walk, w tym tę ostatnią, wygraną z Chrisem Arreolą na punkty, w trakcie której obaj pobili rekord liczby ciosów wagi ciężkiej. W ciągu 12 rund wyprowadzili 2172 uderzęń, z których do celu doszło 667.

Amerykańskie media już zastanawiają się kto może zostać rywalem Kownackiego. Jakiś czas temu chęci do walki zgłaszał Dominic Breazeale (34 l., 20-2, 18 k.o.), który w Polsce jest znany ze znokautowania Izu Ugonoha w 2017 roku. Amerykanin pozostaje nieaktywny od maja, kiedy to został brutalnie zdemolowany przez Deontaya Wildera w 1. rundzie. "Co jest Babyface? Wygląda na to, że wciąż nie masz rywala na następną walkę. Wyzywałem cię już dwukrotnie, ale widocznie potrzebujesz więcej czasy, by się przygotować?" - zaczepiał Kownackiego Breazeale.

Najnowsze