Andrzej Kostyra, Zbigniew Kicka

i

Autor: olimpijski.pl, Sebastian Wielechowski, SE Andrzej Kostyra pożegnał Zbigniewa Kickę

Andrzej Kostyra pożegnał legendę boksu. Poruszające słowa dziennikarza

2022-05-04 16:25

Świat boksu pogrążył się w żałobie, kiedy gruchnęła wieść, że zmarł Zbigniew Kicka. Pierwszy polski medalista mistrzostw świata, który zdobył brązowy medal w Hawanie w 1974 roku zmarł w wieku 72 lat. Legendarnego pięściarza pożegnał również Andrzej Kostyra. Wpis dziennikarza poruszył internautów, których zasmuciły informacje o śmierci byłego zawodnika i trenera.

Gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje o śmierci Zbigniewa Kicki, fani boksu, którzy pamiętali byłego pięściarza i późniejszego trenera pochodzącego z Polanicy-Zdroju pogrążyli się w żałobie. Kicka, który niedawno obchodził swoje 72. urodziny był pierwszym polskim medalistą mistrzostw świata, kiedy to zdobył brązowy medal w Hawanie w 1974 roku. Dodatkowo reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich 1976 w Montrealu i mógł pochwalić się tytułem dziewięciokrotnego mistrza Śląska. Kicka związany był z tym regionem Polski, bowiem mieszkał w Wodzisławiu Śląskim, gdzie po zakończeniu swojej sportowej kariery zajął się trenowaniem młodych zawodników. Legendę polskiego boksu pożegnał również Andrzej Kostyra.

Niewiarygodne, jak Mike Tyson wygląda na starość! Aż złapaliśmy się za głowy, legenda boksu fenomenalnie się trzyma

Trener Raubo zdradził swój wielki sekret | Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra pożegnał Zbigniewa Kickę. Poruszające wpis znanego dziennikarza

Po śmierci Kicki, Andrzej Kostyra postanowił przypomnieć fragment jego kariery i zwrócić się bezpośrednio do zmarłego zawodnika i trenera. - Dzisiaj zmarł Zbigniew Kicka(ur. 9.04.1950). Znakomity bokser, pierwszy polski medalista MS (brąz w Hawanie 1974), olimpijczyk z Montrealu(1976),na obu imprezach przegrał z Clintonem Jacksonem z USA. 2x był mistrzem Polski. 320 walk,277 W, 6 D, 37 L). Spoczywaj Zbyszek w pokoju - napisał na Twitterze znany dziennikarz. Wpis Kostyry poruszył fanów boksu, którzy nie kryli, że przekazał on bardzo smutne wieści.

Oniemieliśmy, gdy dowiedzieliśmy się, jakie wykształcenie ma Jan Błachowicz! Wielu by go o to nie posądziło, Cieszyński Książę ma fach w ręku

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze