Anthony Joshua zaprasza do tańca Oleksandra Usyka. Z kim powalczy Brytyjczyk?

2019-12-08 17:02 MF
Joshua - Ruiz: transmisja na żywo. Gdzie oglądać walkę online i w TV?
Autor: Wojciech KUBIK/East News

Anthony Joshua (30 l., 23-1, 21 k.o.) pokonał w Arabii Saudyjskiej Andy'ego Ruiza (30 l., 33-2, 22 k.o.) i odzyskał pasy WBA, WBO, IBF i IBO wagi ciężkiej. Do Brytyjczyka już ustawia się kolejka chętnych, a niewykluczone, że w kolejnym pojedynku AJ zmierzy się z niepokonanym Oleksandrem Usykiem (32 l., 17-0, 13 k.o.). Ukrainiec jest oficjalnym pretendentem z ramienia WBO, a Joshua ma 180 dni na walkę z nim.

- 180 dni? Nie mam z tym żadnego problemu. Chodź kolego, zatańczymy - powiedział wyluzowany Joshua po zwycięstwie nad Ruizem. Usyk był niekwestionowanym mistrzem świata wagi junior ciężkiej, a w październiku zadebiutował w "królewskiej" kategorii, gdy pokonał Amerykanina Chazza Witherspoona. Jedna walka wystarczyła, by został obowiązkowym pretendentem z ramienia WBO. Po walce Joshuy federacja ogłosiła, że Brytyjczyk ma 180 dni na stoczenie pojedynku z Ukraińcem.

Potencjalnym rywalem Joshui jest także Bułgar Kubrat Pulew (38 l., 28-1, 14 k.o.), który jest obowiązkowym pretendentem z ramienia IBF. Kolejnej walki z AJ-em chce także Andy Ruiz Jr, który kajał się po przegranej na punkty: - Będę więcej pracował, wezmę się za dietę i będę w lepszej formie. Zróbmy trzeci pojedynek! - apelował Meksykanin.

Najnowsze