Dwie kolejne osoby zarażone KORONAWIRUSEM podczas bokserskiego turnieju w Londynie

2020-04-04 11:40 DCH, MF
Boks
Autor: 3dman_eu, pixabay.com, CC0 Public Domain Boks

Do ośmiu osób wzrosła liczba uczestników turnieju kwalifikacyjnego w boksie amatorskim, którzy mieli zarazić się wirusem COVID-19. Kontrowersyjny turniej w Londynie rozpoczął się 14 marca i został przerwany dwa dni później.

Jak dotąd wiadomo było o trzech Turkach (w tym dwóch bokserach) i trzech Chorwatach (jednym bokserze) uczestniczących w londyńskich zawodach, u których test na wirusa miał dać wynik pozytywny. W imprezie uczestniczyli także reprezentanci i reprezentantki Polski, u których nie stwierdzono niepokojących objawów.

Kilka dni później obwieszczono, że jeden z testów był jednak negatywny, zaś turecki trener został wyleczony i zwolniony ze szpitala.

Teraz rosyjska federacja boksu poinformowała, że wirusa stwierdzono u trenera Antona Kaduszyna po jego powrocie z Wielkiej Brytanii. Miał się zarazić podczas rozmowy z trenerami Armenii w trakcie lotu. Podobno jeden z armeńskich trenerów także został zarażony. Na szczęście poddany izolacji Kaduszyn czuje się dobrze.

Przypomnijmy, że do stolicy Anglii zjechało prawie 320 pięściarzy i pięściarek z całej Europy (w tym 13 reprezentantów Polski), a zawody początkowo odbywały się z udziałem kibiców. Dopiero w trzecim dniu, gdy na organizatorów wylała się fala krytyki, imprezę przerwano (ma zostać dokończona w innym terminie).

W Londynie świetnie radziły sobie nasze panie – Anera Rygielska (60 kg), Sandra Kruk (57 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Sandra Drabik (51 kg) wygrały swoje walki. Zwycięstwa odnieśli także Mateusz Masternak (91 kg)  i Damian Durkacz (63 kg)

Najnowsze