Gala w Radomiu: Nagy Aguilera po walce z Werwejko pomoże powodzianom

2017-09-07 18:13 Mateusz Fudala
Nagy Aguilera
Autor: Paweł Dąbrowski Nagy Aguilera podczas treningu medialnego przed galą w Radomiu

W sobotę na stadionie MOSiR w Radomiu po dwuletniej przerwie do ringu wraca Nagy Aguilera (31 l., 20-9, 14 k.o.), który zmierzy się z Siergiejem Werwejko (29 l., 6-1, 4 k.o.). Pięściarz z Dominikany na co dzień mieszka w Houston, nad którym w sierpniu przeszedł huragan Harvey, niszcząc kilkadziesiąt tysiący domów. Miasto znalazło się pod wodą, a przy odbudowie zniszczeń chętnie pomaga Aguilera.

Pędzący z prędkością 210 km na godzinę Harvey uderzył w Houston pod koniec sierpnia. Wiatr po uderzeniu w ląd osłabł i zamienił się w burzę tropikalną, która niosła za sobą ulewne deszcze. Trwające niemal tydzień oberwanie chmury pozostawiło po sobie średnio 130 cm opadów (rekord w historii kontynentalnych Stanów Zjednoczonych). Obecnie, miasto powoli podnosi się po uderzeniu żywiołu. - Po walce wracam do Houston, bo pomagam ludziom w odbudowywaniu domów – mówi "Super Expressowi" Aguilera. - Dzięki bogu, mojego domu nie zalało. Ale w Houston jest mnóstwo osób, które straciły dorobek życia i potrzebują pomocy – tłumaczy pięściarz.

W sobotę w Radomiu zmierzy się z Ukraińcem, od pięciu lat mieszkającym w Polsce, Siergiejem Werwejko. - Oglądałem wideo z jego walk i wyglądał ok, choć nie imponująco. Jestem jednak przygotowany, że w ringu może się wszystko wydarzyć – mówi nam Aguilera, który w swoim ostatnim występie w 2015 roku w Łodzi znokautował Marcina Rekowskiego.

Żona Aguilery pochodzi z Niemiec, ale sam przyznaje, że w Polsce podoba mu się bardziej. - Myślę, że znam więcej słów po polsku, niż po niemiecku – śmieje się. - Kocham Polskę i Polaków, uwielbiam tutaj przyjeżdżać. Żałuję, że nie mogę zostać po walce trochę dłużej, by trochę pozwiedzać, bo to piękny kraj – podsumowuje.

Bilety na galę w Radomiu do nabycia na www.ebilet.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze