Sonda Super Expressu

Joshua - Usyk 2: Eksperci typują wynik walki roku! Michalczewski, Włodarczyk, Sosnowski, Wach

2022-08-19 5:10

Ta walka wywołuje ogromne emocje. Już w sobotę wielkie wydarzenie bokserskie – pojedynek o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. W grze są cztery pasy czempiona: WBA, IBF, WBO oraz magazynu The Ring. Kto będzie górą: broniący tytułów Oleksandr Usyk (35 l.) czy były czempion Anthony Joshua (32 l.)? Pierwsze starcie wygrał Ukrainiec. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, stawiają 7:3 na Ukraińca.

Już w sobotni wieczór kolejny wielki pojedynek w świecie boksu. Anthony Joshua wejdzie do ringu z Ołeksandrem Usykiem. Dwóch znakomitych pięściarzy skrzyżuje rękawice w najprawdopodobniej walce tego roku! Wielki rewanż elektryzuje fanów pięściarstwa na wszystkich kontynentach. Niesiony dopingiem Ukrainiec czy Brytyjczyk podrażniony kolejną porażką? Kto będzie górą w Arabii Saudyjskiej? Zdaniem ekspertów faworytem jest pierwszy z nich. W rozmowie z "Super Expressem", Przemysław Saleta nie ukrywał, że zdecydowanym faworytem jest dla niego Usyk, który ma "dar od Boga". Jak typowali inni eksperci? Sprawdźcie!

Usyk - Joshua 2: Typy ekspertów

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (były mistrz świata)

Jeśli Joshua znów zostanie zahipnotyzowany tańcem Usyka, to znów przegra. W pierwszej walce Usyk był bliski wykończenia Joshui przed czasem, znów obiega go i wygra. Stawiam na Usyka 55:45.

Dariusz "Tygrys" Michalczewski (były mistrz świata)

Wygra Usyk. Dla mnie jest zdecydowanym faworytem, nawet 70:30 na jego korzyść. Spodziewam się walki do jednej bramki, Usyk jest lepszy w każdym aspekcie, a na dodatek wszedł mocno do głowy Joshui.

Przemysław Saleta nie ma wątpliwości przed Joshua - Usyk 2! Mówi wprost o darze od Boga

Grzegorz Proksa (były mistrz Europy)

Joshua będzie bardzo zdeterminowany, ale może to nie wystarczyć. Usyk przybrał na wadze, masie i pewności siebie. 55:45 dla niego. Stawiam na Usyka.

Fiodor Łapin (trener bokserski)

Wygra Usyk. Jest szybszy, lepszy technicznie i ma talent dany z góry. Potrafi walczyć z większymi i silniejszymi, będzie miał miażdżącą przewagę psychologiczną. Wygra albo na punkty, albo Joshua nie wyjdzie do jednej z ostatnich rund.

Łukasz Różański (pretendent do MŚ w wadze bridger)

Usyk. Jeszcze bardziej poprawi to co robił w pierwszej walce i wygra bardziej zdecydowanie. Nawet przed czasem.

Leszek Dudek (ekspert bokserski)

Jeśli Joshua nie naruszy Usyka w pierwszych czterech rundach, to go potem Usyk wykończy. Wygra pomiędzy 7. a 10. rundą, będzie walczył dla całej Ukrainy. Ale będę kibicował Joshui, to będzie lepsze dla boksu, doszłoby do trylogii.

Przemysław Osiak (dziennikarz "PS")

Jednak Usyk, bo ma mocniejszą głowę. Wygra bez względu na okoliczności

Albert Sosnowski (były mistrz Europy)

Stawiam na Joshuę, poznaliśmy się i zaprzyjaźniliśmy. W ich pierwszej walce postawił na masę, teraz postawi na szybkość i wygra. Chociaż Usyk to nieprzyjemny rywal, ma wysokie bokserskie IQ. Ale nie wierzę, że Usyk – mały ciężki – będzie mistrzem ciężkim. 55:45 Joshua.

Mariusz Wach (były pretendent do MŚ w wadze ciężkiej)

Jak Joshua ruszy zdecydowanie na Usyka, to go stłamsi. W pierwszej walce popełnił błąd, nastawił się na walkę "lewy na lewy", a jest słabszy technicznie. Teraz musi stłamsić Usyka i to zrobi. Stawiam na Joshuę. Tytuł wróci do prawdziwego ciężkiego.

Edward Durda (komentator Canal Plus)

Wygra Joshua. Musi tylko wykorzystać swoją przewagę techniczną, spychać Usyka pod liny, nie walczyć na środku ringu.

Sonda
Kto wygra walkę Usyk - Joshua 2?
Najnowsze