Fiodor Czerkaszyn

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Fiodor Czerkaszyn

Pełna dominacja

Koncert Fiodora Czerkaszyna w USA! Ta walka może mu otworzyć drzwi do wielkich pojedynków

2022-11-06 9:58

Fiodor Czerkaszyn bez jakichkolwiek problemów zdał najtrudniejszy test w karierze. Pięściarz urodzony w Charkowie, ale mający także polskie obywatelstwo, w wielkim stylu pokonał Nathaniela Gallimore'a na gali w Minneapolis. Dla zawodnika KnockOut Promotions był to przy okazji debiut w telewizji Showtime.

Czerkaszyn zadebiutował na amerykańskim ringu w sierpniu, ale jego ówczesny rywal (Gilbert Venegas Jr, red.) nie dorównywał mu umiejętnościami do pięt. Weryfikacja talentu ukraińsko-polskiego pięściarza miała nastąpić zatem dopiero w Minneapolis. Gallimore to był zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik w karierze Czerkaszyna, ale między linami nie miał nic do powiedzenia.

Czerkaszyn wygrał z Gallimorem na punkty

Czerkaszyn dał w ringu prawdziwy koncert i w pełni zasłużenie wygrał jednogłośnie na punkty (100-90, 99-91 i 97-93). Gallimore przyjął aż 227 ciosów (Czerkaszyn tylko 98, red.), ale w tylko sobie znany sposób zdołał dotrwać do ostatniego gongu. - To świetne doświadczenie, cieszę się jak dziecko. Gallimore był szybki i twardy, ale kontrolowałem go w ringu. Chciał złapać mnie na mocny cios, czułem jednak dobrze dystans. Trafiałem naprawdę mocnymi ciosami, lecz rywal okazał się bardzo twardy. Był śliski i cały czas niebezpieczny - powiedział Czerkaszyn po wygranej.

Czerkaszyn już 21. na świecie w wadze średniej

Co dalej? Czerkaszyn po takim zwycięstwie z pewnością na brak ciekawych ofert narzekać nie będzie. Niepokonany pięściarz KnockOut Promotions w zestawieniu portalu boxrec.com awansował właśnie na 21. miejsce na świecie w wadze średniej i kolejne duże wyzwania to tylko kwestia czasu. - To moja druga walka w Ameryce, dziękuję za tę szansę, ale jestem gotowy na jeszcze większe rzeczy. Tylko dajcie mi więcej czasu na przygotowania, bo tym razem dowiedziałem się o walce na trzy tygodnie przed terminem. To był mój krok w górę i jestem gotowy zagościć na dużej scenie - zakończył Czerkaszyn.

Fiodor Czerkaszyn o polskim obywatelstwie: Babcia byłaby ze mnie dumna
Najnowsze