Fiodor Czerkaszyn

i

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Fiodor Czerkaszyn wystąpi na gali KnockOut Boxing Night 18

Ważne słowa

Poruszające słowa Fiodora Czerkaszyna o wojnie z Rosją. Wzruszające wyznanie polskiego pięściarza o rodzinie

2022-08-14 20:47

Fiodor Czerkaszyn szykuje się do kolejnego, ważnego kroku w swojej karierze. Przed polskim pięściarzem pochodzącym z Ukrainy pierwszy pojedynek w Stanach Zjednoczonych. Przed walką opowiedział o trudach związanych z inwazją Rosji na Ukrainę. - Codziennie rozmawiam z rodzicami i przyjaciółmi, którzy zostali w Charkowie i bardzo przeżywam to, co się dzieje - mówi.

Już 20 sierpnia w Seminole Hard Rock Hotel and Casino w Hollywood Fiodor Czerkaszyn (19-0, 12 KO) stoczy pierwszy pojedynek w Stanach Zjednoczonych. Pięściarz reprezentujący Polskę i Ukrainę nie może doczekać się debiutu w USA, ale jednocześnie trudno jest mu się w pełni skupić na treningach wobec tego, co dzieje się w jego rodzinnym Charkowie...

Gorący konflikt polskich pięściarzy! Jan Czerklewicz: Podtrzymuję swoje słowa. Chce mnie ukarać? Zobaczymy

Czerkaszyn o wojnie na Ukrainie. Poruszające poznanie

Położony na północnym wschodzie Ukrainy Charków jest jednym z największych ośrodków przemysłowych i kulturalno-naukowych tego kraju. To miasto pełne młodych ludzi, tętniące życiem i entuzjazmem. W lutym 2022 życie w tym miejscu diametralnie się zmieniło, a wszystko z powodu barbarzyńskiej agresji Rosji, dla której Charków stał się jednym z głównych celów ataków. Niewiarygodna odwaga żołnierzy i obywateli sprawiła, że Charków uzyskał status miasta-bohatera Ukrainy, niestety nie ma dnia, by nie spadały na niego rosyjskie bomby i rakiety.

Charków to piękne miasto i pierwsza stolica Ukrainy. Niestety, dziś nie jest w nim bezpiecznie, bo Rosjanie nieustannie go bombardują. Codziennie rozmawiam z rodzicami i przyjaciółmi, którzy zostali w Charkowie i bardzo przeżywam to, co się dzieje. Oglądając te wszystkie wiadomości i filmiki z Ukrainy, nie mogę w to uwierzyć... To dla mnie bardzo bolesne – powiedział Fiodor Czerkaszyn w rozmowie z PARIMATCH.

Fiodor Czerkaszyn o walkach polsko-polskich: Niech decydują kibice

Czerkaszyn: Rosja jest wrogiem całego świata

Gdy wybuchła wojna Czerkaszyn przebywał w Chicago na treningach u Andrzeja Fonfary. Wrócił później do Polski i pojechał pomagać na polsko-ukraińskiej granicy. Na własne oczy widział zaangażowanie Polaków w pomoc ludziom uciekającym z zaatakowanego kraju. – To jest niewiarygodne, jak zachowali się Polacy. Mnóstwo ludzi jeździło na granicę i pomagało. Polacy otworzyli dla Ukraińców nie tylko swoje serca, ale także domy, bo przecież przyjmowali i nadal przyjmują ich pod swój dach. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak pięknie się zaangażowali – tłumaczy Fiodor, który przekazał podpisane przez siebie rękawice na licytację organizowaną przez TVP Sport i Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. Cały dochód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie (więcej informacji wkrótce).

Tak mieszka Dariusz Michalczewski "Tiger" żyje jak król, te oszałamiające zdjęcia zobaczysz tylko u nas!

– To, co się dzieje to jest wojna i trzeba o tym mówić głośno. Rosjanie atakują ukraińskie miasta i nie można przejść nad tym do porządku dziennego czy się przyzwyczajać, bo to straszna rzecz. Widzę w Ukrainie, Polsce i innych krajach dużą determinację i myślę, że zwyciężymy wspólnego wroga, który tak naprawdę przeszkadza całemu światu – podsumowuje Fiodor.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze