Legendarny bokser zostanie prezydentem?! Pacquiao podjął szokującą decyzję, wielkie zaskoczenie

2021-09-21 10:20
Manny Pacquiao
Autor: Instagram/Manny Pacquiao Manny Pacquiao skończył karierę bokserską

Gdy Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) wchodził do ringu pod koniec sierpnia tego roku, nikt nie przypuszczał, że będzie to jego pożegnanie z boksem. Porażka przez jednogłośną decyzję sędziów z Yordenisem Ugasem w starciu o mistrzostwo świata organizacji WBA w wadze półśredniej, okaże się najprawdopodobniej ostatnią walką w karierze legendarnego Filipińczyka. Niespełna 43-latek ma wielkie plany na sportową emeryturę, chce on bowiem odmienić swój kraj!

Manny Pacquiao zaskarbił sobie sympatię milionów kibiców na całym świecie. Trudne dzieciństwo, od którego ucieczką był sport, a także ofensywny styl walki i twardy charakter – to w „PacManie” pokochali fani boksu. Jego przeszłość wpływała na wyobraźnię Filipińczyków, którzy utożsamiali się ze swoim bohaterem narodowym. Jego rodzice rozstali się, gdy był w szóstej klasie, a sam Manny był jednym z sześciorga dzieci. W wieku 14 lat przeprowadził się do Manili, gdzie żył na ulicy jako budowlaniec, a cały swój zarobek oddawał matce. Dopiero boks pozwolił mu wyjść na prostą, zdobyć popularność, którą teraz Pacquiao zamierza wykorzystać w celu zmian na Filipinach.

Andrzej Gołota wyznał prawdę o swoim zdrowiu. Nie jest kolorowo, mocne słowa legendy

Andrzej Kostyra: Eksperci typują walkę Joshua - Usyk

Prezydent Pacquiao

Bokser, który stoczył 72 walki na zawodowym ringu, od dłuższego czasu angażował się w politykę w swojej ojczyźnie. Już w 2007 roku rozpoczął kampanię do sejmu, którą jednak przegrał – jego rywal, Darlene Antonino-Custodio, stwierdził, że ludzie nie byli gotowi na zmianę myślenia o ukochanym bokserze jako polityku. Pacquiao nie porzucił jednak swoich planów, a w 2010 r. został wybrany do filipińskiego sejmu z okręgu, w którym pokonał przedstawiciela klanu Chiongbian rządzącego tą prowincją ponad 30 lat. W 2013 r. uzyskał reelekcję, a w następnych wyborach postanowił wystartować w kampanii senatorskiej. W czerwcu 2016 r. objął urząd senatora, jednak na tym nie kończą się ambicje „PacMana”.

Mariusz Pudzianowski pokazał się w towarzystwie tajemniczej kobiety. Jest zdjęcie, szczegóły porażają

Po rozpoczęciu pracy w senacie, Pacquiao stał się sojusznikiem obecnego prezydenta Filipin, Rodrigo Duterte. 12-krotny mistrz świata w 8 kategoriach wagowych wspierał politykę prezydenta, jednak w grudniu 2020 r. został on prezesem rządzącej partii demokratów i zmienił swój front. Zaczął otwarcie krytykować Duterte, co tylko podsyciło informacje o kampanii prezydenckiej „PacMana”. Teraz wszystko stało się oficjalne.

- Moja kariera bokserska? Moja kariera bokserska już się skończyła – wyznał Pacquiao w rozmowie z „Toni Talks”. Z kolei na Twitterze ogłosił on cel na najbliższe miesiące. – Chcę zostać prezydentem Filipin. Potrzebujemy rozwoju. Musimy powstrzymać biedę. Rząd musi być uczciwy, miłosierny i transparentny. Nadszedł czas. Jestem gotowy, by objąć rolę lidera narodu – jasno ogłosił legendarny bokser, co poruszyło opinię publiczną na Filipinach.

Sonda
Czy Manny Pacquiao powinien zostać prezydentem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze