Legendarny mistrz ZMASAKROWAŁ Tysona. „Niedobrze mi się robi”

2020-07-30 20:39 RPS
Mike Tyson
Autor: East News Mike Tyson

Kibice boksu na całym świecie ze zniecierpliwieniem czekają na powrót dwóch legend pięściarstwa do ringu, czyli pojedynek Mike’a Tysona z Royem Jonesem Jr. Pokazowa walka dwóch weteranów została zaplanowana na 12 września, czyli wtedy, kiedy kolejny pojedynek miał stoczyć… Saul „Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO). Głos w tej sprawie zabrał legendarny Julio Cesar Chavez, który zmasakrował Tysona.

O powrocie Mike’a Tysona do ringu mówi się od kilku miesięcy, gdy wrzucił do Internetu krótkie nagranie z treningu. Wideo było rozpowszechniane na całym świecie, a rozemocjonowani fani prześcigali się w typowaniu rywali „Żelaznego Mike’a”. Dużo mówiło się o walce z Evanderem Holyfieldem, jednak ostatecznie Tyson skrzyżuje rękawice z Royem Jonesem Jr, a ośmiorundowy, pokazowy pojedynek zaplanowano na 12 września w Kalifornii. Na gali, która ma zainicjować „ligę weteranów” będą walczyli także celebryci, piosenkarze i sportowcy z innych dyscyplin. Potwierdzono m.in. występ byłej gwiazdy NBA Nate’a Robinsona.

Mike Tyson oficjalnie wraca do ringu. Powalczy z Royem Jonesem Jr!

Jednak nie wszystkim ta walka się podoba. Rozwścieczeni są szczególnie Meksykanie, którzy 15 września obchodzą narodowe święto niepodległości. Tradycją stało się już, że w okolicach tego terminu organizuje się wielką walkę z udziałem meksykańskiego pięściarza i tym razem, wszyscy czekali na powrót do ringu Saula „Canelo” Alvareza. Legendarny meksykański mistrz Julio Cesar Chavez w rozmowie z ESPN nie gryzie się w język i zarzuca Tysonowi próbę zawłaszczenia sobie daty przeznaczonej dla „Canelo”:

- Nie podoba mi się to. Walka Mike’a jest pokazowa, a Canelo ma poważny pojedynek. Ta data jest zarezerwowana dla Meksykanów, a teraz należy do Alvareza. Niedobrze mi się robi, jak pomyślę, że Tyson ściga się z Canelo – powiedział Chavez.

"Czuję się, jakby mnie rozstrzelano" - sędzia Piotr Kozłowski tłumaczy się z punktacji walki Stępień-Matyja 2 [TYLKO U NAS]

Saul Alvarez ostatni pojedynek stoczył w listopadzie ubiegłego roku, gdy w Las Vegas znokautował w 11. rundzie Siergieja Kowaliowa.

Najnowsze