Maciej Sulęcki powalczy z BESTIĄ ze Wschodu na gali w Suwałkach

2020-08-13 22:22 Mateusz Fudala
Walka Sulęcki - Rosado transmisja online
Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER Walka Sulęcki - Rosado transmisja online

29 sierpnia w Suwałkach na gali Knockout Boxing Night 12 do ringu wróci jeden z najlepszych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe Maciej Sulęcki (28-2, 11 k.o.). Rywalem popularnego "Stricza" na Podlasiu będzie pochodzący z Armenii Sasha Yengoyan (44-7-1, 26 k.o.). Przeciwnik Polaka jeszcze nigdy nie przegrał przed czasem.

Maciej Sulęcki długo czekał na ten powrót, wszak ostatni raz boksował w czerwcu ub. roku w amerykańskim Providence, gdzie w pojedynku o pas mistrza świata WBO wagi średniej przegrał na punkty z Demetriusem Andrade. Po tamtej walce "Striczu" zrobił sobie przerwę, bo od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją ręki. Miał złamane kości nadgarstka: księżycowatą i łódeczkowatą, pozrywane ścięgna i problemy z nerwami.

- Te kosteczki zaczęły "rotować" w moim nadgarstku. Lekarze musieli je pospinać śrubkami, zrobili rekonstrukcję ścięgien i pousuwali nerwy - tłumaczył nam, gdy odwiedziliśmy go w lutym z kamerą podczas rehabilitacji.

Tak naprawiają rękę Sulęckiego! Polski pięściarz przechodzi rehabilitację po potwornej kontuzji [WIDEO]

Maciej Sulęcki o kontuzji ręki: miałem połamane kości, spięli mnie śrubkami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że "Striczu" będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o powrót do ringu, bo wiele wskazywało na to, że gwiazdą sierpniowej gali będzie nie on, a Michał Cieślak. Ostatecznie, zawodnik z Warszawy osiągnął porozumienie z promotorem i to on wystąpi w walce wieczoru suwalskiej gali.

"Czuję się, jakby mnie rozstrzelano" - sędzia Piotr Kozłowski tłumaczy się z punktacji walki Stępień-Matyja 2 [TYLKO U NAS]

Rywalem Sulęckiego będzie doświadczony Yengonyan, który ostatni pojedynek również stoczył w czerwcu ub. roku w Hamburgu, gdzie przegrał na punkty z Tonim Kraftem o kontynentalny pasek IBO w wadze super średniej. Był to jego pierwszy pojedynek w tej kategorii wagowej, bo wcześniej rywalizował w wagach od 63,5 do 72,5 kg. Nigdy nie przegrał przed czasem i jeśli wierzyć Boxrecowi, nie leżał też na deskach.

Najnowsze