Mariusz Wach zarobił za walkę z Dillianem Whytem WIELKĄ KASĘ! Zobacz ile!

2019-12-07 21:16 CH
Mariusz Wach
Autor: BEATA GÓRKA/SUPER EXPRESS Mariusz Wach

Mariusz Wach zarobił za walkę z Dillianem Whytem ogromne pieniądze. Polski bokser wystąpił na wielkiej gali w Arabii Saudyjskiej, gdzie główną atrakcją miała być rewanżowa walka Anthony Joshua - Andy Ruiz, więc wypłata za starcie z Dillianem Whytem musiała być duża. Wach przegrał na punkty (93-97, 93-97, 93-98), ale pokazał się z dobrej strony. Nie dał się znokautować, a Whyte - zdecydowany faworyt przed starciem - kilka razy był w opałach. Ile zarobił Mariusz Wach za walkę w Arabii Saudyjskiej poniżej szczegóły.

Mariusz Wach - ILE ZAROBIŁ za walkę w Whytem?

Mariusz Wach po porażce przed czasem z Martinem Bakole 7 miesięcy temu miał łzy w oczach i mówił, że o poważnych ofertach może już zapomnieć. Ta jednak nadeszła. 7 grudnia Wach wystąpił na wielkiej gali Ruiz – Joshua 2 w Arabii Saudyjskiej. W sobotę zmierzył się z Brytyjczykiem Dillianem Whytem. - O walce dowiedziałem się 2 tygodnie przed galą, ale cały czas trenowałem. Gdybym czuł choćby maleńką obawę, że nie jestem w stanie się przygotować, odpuściłbym ten pojedynek. Boksuje się nie tylko dla pieniędzy, ale też po to, by przeżyć fajną przygodę i mieć dobre wspomnienia. To będzie mega gala, jedna z lepszych w historii boksu. Wystąpią na niej same grube ryby i jedna skromna płoteczka z Polski - żartował przed walką Wach.

Wach - Whyte ILE ZAROBIŁ Mariusz Wach?

Mariusz Wach zaczął walkę ostrożnie. W pierwszych pięciu rundach widać było wyraźną przewagę szybkość po stronie Dilliana Whyte'a. Potężnie zbudowany ciemnoskóry Brytyjczyk wyprzedzał ciosy Polaka i trafiał go, ale słynący z odporności "Wiking" cały czas nacierał. Walka wyrównała się w piątej rundzie. Wach kilka razy mocno trafił Whyte'a. Brytyjczyk wyraźnie opadł z sił i w kolejnych rundach kilka razy był w opałach. Rozochocony Polak coraz częściej przejmował inicjatywę. Wiedząc, że przegrywa na punkty, polował na nokaut, ale Whyte umiejętnie się bronił i groźnie kontrował. W ostatniej rundzie to brytyjski bokser kilka razy wstrząsnął Mariuszem. W końcu po 10 rundach walki sędziowie byli jednomyślni - Whyte wygrał na punkty - 97-93, 97-93, 98-93.

Ile zarobił Mariusz Wach? Pieniądze za walkę

Mariusz Wach wstydu nie przyniósł. Pokazał się z dobrej strony. Zarobił też duże pieniądze. Jak podała TVP Sport w czasie transmisji na żywo z walki Wach - Whyte polski pięściarz dostanie za walkę ok. 300 tysięcy złotych. - Jedna z największych wypłat w życiu. Ale wobec takiego wyzwania pieniądze schodzą na drugi plan - mówił przed walką Mariusz Wach w rozmowie z "Super Expressem".

Najnowsze