Tomasz Adamek

i

Autor: Super Express Tomasz Adamek

Powrót "Górala"

Nawet żona nie jest w stanie powstrzymać Tomasza Adamka. Wybitny pięściarz zdradził szczegóły kolejnej walki

2023-04-16 7:39

Walki Tomasza Adamka przez długie lata elektryzowały kibiców w Polsce. "Góral" to były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych i pretendent do tytułu wagi ciężkiej, ale od pewnego czasu stara się pożegnać z ringiem. Wciąż kocha jednak walczyć i dalej o tym myśli, a niedługo ma po raz kolejny powrócić między liny. Nawet żona nie jest w stanie go powstrzymać! Adamek zdradził szczegóły najbliższej walki, będąc gościem na gali MB Boxing Night 15 w Zgorzelcu.

W sobotę oczy fanów boksu były skupione na Zgorzelcu, gdzie odbyła się gala MB Boxing Night 15. Mateusz Borek zorganizował kolejne wydarzenie bokserskie na najwyższym poziomie, a głównym punktem gali była walka wieczoru Łukasza Wierzbickiego z Placido Ramirezem. Na tym wydarzeniu nie zabrakło prawdziwych vipów, a jednym z najbardziej rozpoznawalnych gości był Tomasz Adamek. Wybitny polski pięściarz spędził w Polsce trochę czasu i nie omieszkał pojawić się na sobotniej gali. W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o pożegnalnej walce 46-latka i ten nie ukrywał, że jest taki plan. Kibice "Górala" muszą się jednak uzbroić w cierpliwość.

Nawet żona nie jest w stanie powstrzymać Tomasza Adamka. Pożegnalna walka pięściarza

Adamek odwiedził studio TVP Sport i nie uniknął tam pytań o walkę. Pięściarz przyznał, że raczej nie dojdzie do niej w tym roku. - Zrobię pożegnanie, bo jestem to winny kibicom. Myślę, że nie w tym roku, raczej w przyszłym. Wejdę na kilka rund, nie musi być werdyktu. Jestem winny kibicom, żeby im podziękować. Chcę też podziękować Ziggiemu Rozalskiemu, świętej pamięci Andrzejowi Gmitrukowi. Także Rogerowi Bloodworthowi, trenerowi Gusowi Currenowi. Trenerom w Żywcu, m.in. Stefanowi Gawronowi, z którym zaczynałem, jak ważyłem 36 kg - stwierdził były mistrz świata.

Jego rywalem prawdopodobnie nie będzie Polak, choć nieoficjalnie sporo mówiło się o takiej możliwości. Adamek zamierza stoczyć pożegnalną walkę, choć jego żona Dorota od dłuższego czasu próbuje wybić mu boks z głowy. - Żona pytała "po co ci to?" już 10 walk temu. Ja po prostu kocham się bić, kocham walczyć. Wtedy czuję się spełniony, po treningu jestem bardzo spokojny w domu - przyznał niezwykle szczerze. W poniższej galerii zobaczysz, jak na przestrzeni lat zmieniał się Tomasz Adamek:

Sonda
Czy Tomasz Adamek powinien wracać do ringu?
Andrzej Gołota: Żona zawsze mi coś znajdzie do roboty!
Listen on Spreaker.
Najnowsze