Nikodem Jeżewski nie stoczy walki o pas w Polsce przez... błąd poczty?! KURIOZALNE kulisy

2020-02-12 15:32 MF
Nikodem Jeżewski
Autor: MAREK ZIELINSKI Nikodem Jeżewski

Wszystko wskazuje na to, że pojedynek Nikodema Jeżewskiego (18-0-1, 9 k.o.) z Dylanem Bregeonem (11-0-1, 3 k.o.) o pas mistrza Unii Europejskiej (EU) wagi junior ciężkiej odbędzie się we Francji. Promotorzy Jeżewskiego chcieli zorganizować walkę w Polsce, ale według ich relacji oferta nie dotarła do siedziby federacji w Brukseli z powodu... błędów Poczty Polskiej.

Na początku lutego Nikodem Jeżewski został wyznaczony do pojedynku o wakujący tytuł mistrza EBU-EU wagi junior ciężkiej, a jego przeciwnikiem będzie Francuz Bregeon . Promotorzy Jeżewskiego stanęli, a właściwie próbowali stanąć do przetargu. Ich oferta nie dotarła jednak do federacji EBU, a za całe zamieszanie obarczają winą pracowników poczty.

Dodatkowo, promotorzy Polaka wysłali ofertę przez DPD, ale to również nie pomogło. Na oficjalnej stronie federacji EBU już można znaleźć informację o tym, że reprezentująca interesy Francuza grupa Europrom będzie organizatorem pojedynku.

Nikodem Jeżewski stoczył ostatni pojedynek w grudniu 2019 roku w Kościerzynie, gdzie pokonał jednogłośnie na punkty Tamasa Lodiego (20-13-2, 17 k.o.). Z kolei Bregeon walczył 31 stycznia w Nantes i po 10. rundach zwyciężył na punkty Oliviera Vautrina (16-3-1, 7 k.o.)

Najnowsze