Odwołana walka pięściarki Claressy Shields. Jej trener został powaznie pobity.

2019-10-05 11:30 DCH
James Ali Bashir pobity
Autor: East News Chorwacka bokserka Ivana Habazin pochyla sie nad uderzonym w głowę trenerem Jamesem Alim Bashirem

Miała nazajutrz walczyć o trzeci tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym. Ale podczas ceremonii ważenia brutalnie pobity został jej trener. Walka 24-letniej Amerykanki Claressy Shields została odwołana z powodu aktu przemocy.

Zdarzenie miało miejsce we Flint w stanie Michigan, rodzinnym mieście Claressy Shields. Amerykanka i Chorwatka Ivana Habazin stały na wadze przed pojedynkiem o wakujący pas mistrzyni świata wagi lekkośredniej w wersji WBC. Trener tej pierwszej, James Ali Bashir kłócił się wtedy z niezidentyfikowanym mężczyzną z otoczenia Claressy. Nie wiadomo z jakiego powodu. Nagle uderzony został przez niego w głowę od tyłu. Z poważnymi urazami (w tym złamanie kości czaszki), w kołnierzu ortopedycznym na szyi i zalany krwią odwieziony został do szpitala. Czekała go operacja.

Doświadczony Ali Bashir to szkoleniowiec, który w przeszłości pracował m.in. z Władimirem Kliczko (jako asystent), Ołeksandrem Usykiem, Shannonem Briggsem. A jego obecna podopieczna pomimo zaledwie 24 lat ma już w dorobku: amatorskim - po dwa złote medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata (kat. średnia), a w zawodowym – 9 walk bez porażki i dwa tytuły mistrzyni świata w kategoriach średniej (w wersjach WBA i IBF) oraz superśredniej (WBC i IBF).
Sprawca napaści został zatrzymany. Organizacja WBC postanowiła odwołać walkę. Nie podała, czy planuje jej rozegranie w innym terminie.

Najnowsze