Ponad milion odbiorców walki Mayweathera. Rekordowa oglądalność "pay per view". 130 milionów USD dla mistrza boksu

2021-06-11 13:44 Dariusz Chrabalowski
Floyd Mayweather Jr. - Logan Paul
Autor: Lynne Sladky/AP

Walczył wielki mistrz z amatorem. Nie wyłoniono zwycięzcy. A jednak bokserski pojedynek Floyda Mayweathera juniora (44 l.) z youtuberem Loganem Paulem osiągnął ogromne zainteresowanie i przyniósł rekordowe zyski ze sprzedaży pakietów "pay per view".

Na gali w Miami doszło do bokserskiego pojedynku zaplanowanego na 8 rund. Walka nie była punktowana. Młodszy od rywala o 18 lat i cięższy o 15 kg Logan Paul przetrwał osiem rund. A skoro do nokautu nie doszło, więc nie wskazano triumfatora.

W puli wynagrodzeń dla bokserów leżało 150 mln dolarów, z czego 130 mln dla Mayweathera, mistrza świata w pięciu kategoriach wagowych. Mayweather nie ukrywał, że wrócił do ringu przez wzgląd na czekające go wynagrodzenie. Poprzednią walkę stoczył w roku 2017, z Irlandczykiem McGregorem. Przyniosła mu ponoć 300 milionów zarobku, a on ogłosił wówczas koniec kariery.

Organizatorzy walki nie żałują wielkiej wypłaty dla mistrza. Według portalu mma.pl platforma medialna Showtime zanotowała rekord rejestracji nowych użytkowników, a liczba sprzedanych praw do PPV przekroczyła milion.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze