Prowadzi karierę Huntera i... krewnej Jana Kiepury. Kim jest Martin Mikołajczak? [WIDEO]

2019-07-04 12:44
Ola Kiepura i Michael Hunter są związani z menedżerem Martinem Mikołajczakiem
Autor: Kamil Kacperczyk Ola Kiepura i Michael Hunter są związani z menedżerem Martinem Mikołajczakiem

Karierą amerykańskiego pięściarza Michaela Huntera (31 l., 17-1, 12 k.o.) kieruje Polak Martin Mikołajczak (38 l.). Mieszkający na co dzień na Wyspach Brytyjskich menedżer jest współwłaścicielem firmy marketingowo-sportowej, która doradza sportowcom z całego świata.

- Z Mikiem znamy się od igrzysk w 2012 roku w Londynie, a ściśle zaczęliśmy współpracować przed walką z Martinem Bakole w październiku ub. roku – tłumaczy Mikołajczak w rozmowie z „Super Expressem”. Pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga pięściarz znany jest w Polsce po tym, jak w ubiegłym roku zdeklasował Mariusza Wacha i wygrał z nim przez t.k.o. w 8. rundzie. Hunter odprawił go przed czasem (t.k.o. w 10 starciu). To dzięki tej wygranej zdobył interkontynentalny pas IBO, a miesiąc później wygrał z Aleksandrem Ustinowem (t.k.o. w 9. rundzie) i dołożył międzynarodowy pas WBA. Nie są to cenne trofea, ale te „paski” przybliżają do walki o „prawdziwe” pasy, dlatego też Hunter był poważnie rozważany, jako rywal Anthony’ego Joshui 1 czerwca w Nowym Jorku. - Mieliśmy dać odpowiedź w ciągu 3-4 dni. Nie zgodziliśmy się, bo pieniądze i zapiski dotyczące rewanżu były niekorzystne – tłumaczy nam Mikołajczak. - W tym momencie do gry wkroczył pan Ruiz, który prawdopodobnie zgodził się na warunki, które nam proponowano.

Mikołajczak urodził się w Krakowie, ale przez długo mieszkał w Inowrocławiu. Studiował w Poznaniu (Uniwersytet Adama Mickiewicza – prawo) oraz w Toruniu (Wyższa Szkoła Bankowa – marketing i zarządzanie).

Jest współwłaścicielem firmy Be Def Sports i aktualnie prowadzi kariery nie tylko Michaela Huntera, ale także jego brata Keitha (27 l., 11-0, 7 k.o.) oraz znanego z walki z Nikodemem Jeżewskim Shawndella Wintersa (38 l., 11-2, 10 k.o.). Niedawno, do grona jego podopiecznych dołączyła piękna Aleksandra Kiepura (23 l.), która na co dzień pracuje jako trener personalny i dietetyk. Urocza Ola, która jest spokrewniona ze słynnym śpiewakiem Janem Kiepurą, przymierzana jest do występu na gali FEN 26 (12 października we Wrocławiu).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze