Tyson Fury i Deontay Wilder

i

Autor: fot. AP Photo Tyson Fury pokonał przed czasem Deontaya Wildera

Takiej rzeźby jeszcze nie widzieliście! Tyson Fury z... rur spustowych!

2021-11-30 10:38

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Tyson Fury doczekał się pierwszej rzeźby. Wkrótce stanie ona w Morecambe, mieście, w którym żyje i trenuje "Król Cyganów". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że instalacja powstała z... rur spustowych.

Fury w październiku wygrał przez nokaut w 11. rundzie z Amerykaninem Deontayem Wilderem i obronił tytuł mistrza świata WBC w bokserskiej wadze ciężkiej.

Pojedynek w Las Vegas miał bardzo ciekawy przebieg, w trzeciej rundzie liczony był Wilder, zaś w czwartej dwukrotnie na deskach znalazł się Fury i tylko gong na przerwę uratował go przed porażką. W 10. starciu ponownie na macie ringu znalazł się Wilder, zaś w kolejnej znów upadł, a sędzia Russell Mora zakończył walkę.

Andrzej Wasilewski po śmierci "Walusia": Trupów będzie więcej. To jest pomaganie ludziom stać się kalekami! [TYLKO U NAS]

Fury cieszy się na Wyspach olbrzymim zainteresowaniem nie tylko kibiców, ale i artystów. Jeden z nich Anthony Padgett stworzył właśnie dość oryginalną rzeźbę przedstawiającą mistrza świata. - Dzieło pokazuje esencję uderzenia, kluczowy moment w boksie - powiedział Padgett.

Padgett znany jest z tego, że w swoich instalacjach używa przedmiotów codziennego użytku. W przypadku Fury'ego padło na rury spustowe. Zresztą wcześniej z tego samego materiału stworzył podobizny poety Wilfredo Owena oraz malarza Vincenta Van Gogha.

Jonak, czyli człowiek ze złotą szczęką. "Ten rewanż siedział mi w głowie"

Sonda
Walkę Ołeksandr Usyk - Tyson Fury wygrałby...
Anthony Padgett i jego rzeźba Tysona Fury'ego

i

Autor: fot. dailystar.co.uk Anthony Padgett i jego rzeźba Tysona Fury'ego
SALETA O KLĘSCE KOWNACKIEGO I WALCE FURY - WILDER | Andrzej Kostyra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze