Ciężko uwierzyć ile zarobił Tomasz Adamek. Jego majątek można liczyć w dziesiątkach milionów! Powalające kwoty!

2021-04-03 9:33
Tomasz Adamek
Autor: Cyfra Sport Tomasz Adamek

Jednym z najgłośniejszych nazwisk w polskim boksie w ostatnich latach był niewątpliwie Tomasz Adamek. Pochodzący z Żywca pięściarz stoczył wiele emocjonujących pojedynków i doszedł na szczyt w wadze półciężkiej i próbował podbić kategorię ciężką. Miał okazję mierzyć się z wielkimi nazwiskami. Dzięki temu mógł liczyć na pokaźne gaże. Tomasz Adamek zbił majątek na pięściarstwie i niekiedy aż ciężko uwierzyć, ile tak naprawdę zarobił w swojej karierze.

Przez wiele lat kibice boksu w Polsce zarywali noce dla Tomasza Adamka. "Góral" długo był na szczycie najpopularniejszych zawodników z kraju nad Wisłą i jego nazwisko znane było w zasadzie na całym świecie. Sławę przyniosły mu pojedynki m.in. z Paulem Briggsem, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów i zdobył pas mistrza świata federacji WBC w kategorii półciężkiej, czy starcie ze Steve'em Cunninghamem. Po zwycięstwie nad Amerykaninem Adamek mógł pochwalić się zdobyciem pasa IBF w wadze juniorciężkiej. Wszystkie te starcia dały Adamkowi sławę i majątek. Jednak nic nie daje takiego rozgłosu jak waga ciężka. Reprezentant Polski w 2009 roku ogłosił, że przenosi się do królewskiej kategorii. Dwa lata później miał nawet okazję stanąć oko w oko z legendą pięściarstwa, Witalijem Kliczką. Ówczesny mistrz WBC okazał się jednak zbyt mocny i Adamek musiał pożegnać się z marzeniami.

Nie do wiary ile zarabia Artur Szpilka! Fortuna, którą liczy w milionach! Jego majątek rzuca na kolana

Wielu kibiców może zastanawiać, ile zarobił "Góral" przez całą swoją karierę. Nie da się ukryć, że osiągnięcia i wygrane walki pozwalały agentom pięściarza negocjować wysokie stawki za walkę. Boks jest dyscypliną dochodową i zarobki opiewają na miliony dolarów. Majątek zgarnął również Adamek. Konkretów dowiecie się z galerii poniżej.

Gdy zobaczycie, jak mieszka Artur Szpilka, opadną wam szczęki! Ten dom to synonim luksusu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze