Tomasz Adamek

i

Autor: Gromda

nadzieja kibiców

Tomasz Adamek trenuje do pożegnalnej walki? Wideo stało się hitem, Artur Szpilka reaguje

2023-03-15 14:45

Tomasz Adamek po raz ostatni pojawił się w ringu w 2018 roku, ale to nie oznacza, że na dobre odwiesił rękawice bokserskie na kołek. „Góral” planuje oficjalnie pożegnać się z kibicami i wszystko wskazuje na to, że rozpoczął już przygotowania do ostatniego starcia. Do mediów społecznościowych trafił film z treningiem Adamka, który wywołał falę komentarzy, w tym m.in. Artura Szpilki.

Tomasz Adamek to jedna z ikon polskiego boksu. W ostatnim czasie próżno szukać zawodnika, który tak dobrze radziłby sobie na zawodowych ringach, jak Adamek w swoich najlepszych latach, gdy zdobywał kolejne pasy wagi junior ciężkiej i półciężkiej. „Góral” próbował swoich sił także w wadze ciężkiej, jednak tam jego próby zdobycia pasa mistrza świata spełzły na niczym – w 2011 roku przegrał z Witalijem Kliczką. Kolejne lata nie przynosiły spektakularnych sukcesów, a po raz ostatni w Adamek pojawił się w ringu w 2018 roku. Ale wszystko wskazuje na to, że przynajmniej jeszcze raz zobaczymy go w ringu.

Adamek pokazał jak trenuje, Szpilka komentuje

W sieci właśnie pojawiło się nagranie, jak Adamek buduje formę przed pożegnalną walką, która ma odbyć się w tym roku, choć jeszcze nie jest znany rywal dla „Górala”. Nagranie wywołało entuzjazm kibiców, a wśród komentujących znalazł się Artur Szpilka. – Trzymam kciuki. Z przyjemnością zobaczę – napisał „Szpila” mając nadzieję, że pożegnalna walka Adamka dojdzie do skutku.

Adamek i Szpilka mieli okazję spotkać się w ringu. Do starcia doszło w 2014 roku na Polsat Boxing Night III w Krakowie. Wówczas lepszy okazał się dużo młodszy „Szpila”, który pewnie wygrał ten pojedynek na punkty.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze