Tyson Fury brał doping?!

i

Autor: Eastnews

Tyson Fury brał doping?! Rozbił Władimira Kliczkę na sterydach anabolicznych?

2016-06-26 19:39

Tyson Fury brał doping i na sterydach rozbił Władimira Kliczkę? Takie plotki kolportuje na Wyspach Brytyjskich tamtejszych "The Mirror". Dziennikarze tej gazety są pewni, że pozytywne wyniki badań były już znane na początku 2015 roku, czyli w czasie, gdy obecny mistrz świata wagi ciężkiej dopiero przygotowywał się do walki z Ukraińcem. Będzie kolejny skandal?

Fury o wpadce miał się dowiedzieć we wrześniu 2015 roku. Dwa miesiące później doszło do jego walki z Władimirem Kliczką. Brytyjczyk wygrał ją na punkty i sprawił jedną z największych sensacji w dziejach wagi ciężkiej boksu. Ukrainiec był bowiem zdecydowanym faworytem, przy swoim rywalu przypominał gladiatora, tymczasem na ringu to Fury lepiej wytrzymał pojedynek kondycyjnie. - Boks ma duży problem z dopingiem. Mnie to jednak nie dotyczy. Ja jestem po prostu zdeterminowany - to oficjalne tłumaczenie Anglika. Niewiadomo ile w nim prawdy, a ile gry medialnej, w której bokser czuje się znakomicie. UK Anti-Doping, agencja zajmująca się walką ze sterydami u tamtejszych pięściarzy, postanowiła nie komentować narastających plotek. - UK Anti-Doping nie będzie wypowiadało się na temat jakichkolwiek szczegółów przed zakończeniem całego procesu.

Dojdzie do jednego z większych skandali w historii sportu? Dla zawodowego boksu, a tym bardziej przeżywającej kryzys wagi ciężkiej, byłby to prawdziwy gwóźdź do trumny. Na razie jasne jest tylko, że nie dojdzie do rewanżu angielskiej pięściarza z Kliczką. Data 9 lipca jest już nieaktualna. Oficjalnie - z powodu kontuzji Fury'ego. Nieoficjalnie... Cóż, dopiszczcie sobie sami.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze