T.J. Dillashaw

UFC 173. Legendarna seria mistrza przerwana. Wyniki gali w Las Vegas

2014-05-25 10:45

W Las Vegas poznaliśmy nowego mistrza wagi koguciej organizacji UFC. Został nim T.J. Dillashaw, który całkowicie zdominował dotychczasowego czempiona - Renana Barao.

Już w pierwszej rundzie walki wieczoru pretendent zaznaczył swoją przewagę i posłał rywala na deski potężnym prawym sierpowym. Próba dobicia mistrza na ziemi się jednak nie powiodł i w oktagionie zawodnicy spędzili trzy kolejne pełne rundy. Barao nie mógł znaleźć sposobu na rywala, a Dillashaw nadal trafiał i bił bardzo celnie. W ostatnim starciu Dillashaw nie zamierzał odpuszczać mimo iż miał w zasadzie pewne zwycięstwo na punkty. W pewnym momencie trafił rywala kilka razy przy siatce, powalił go na ziemię, a chwilę potem sędzia Herb Dead przerwał pojedynek. Zegar ostatniej rundy pokazywał wówczas 2:22. Dillashw przerwał tym samym legendarną serię Brazylijczyk wynoszącą 32 zwycięstwa z rzędu. Barao na początku zawodowej kariery przegrał raz - było to w kwietniu 2005 roku - a potem był niepokonany aż do teraz.

ANDRZEJ FONFARA RZUCIŁ NA DESKI STEVENSONA, ALE PRZEGRAŁ WALKĘ O MISTRZOSTWO ŚWIATA