Mariusz Wach

i

Autor: fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl Mariusz Wach uważa się za najlepszego pięściarza wagi ciężkiej w Polsce

Wstrząsające słowa Wacha o śmierci po zakończeniu kariery. "Rozpadnę się..."[TYLKO U NAS]

2021-11-03 10:22

W grudniu Mariusz Wach skończy 42 lata, ale wciąż boks sprawa mu olbrzymią przyjemność. Wciąż też nie może narzekać na brak ciekawych ofert. Wach opowiedział "Super Expressowi" o swojej pasji oraz wskazał dwa nazwiska polskich pięściarzy, z którymi chciałby się zmierzyć.

W najbliższych dniach zostanie potwierdzona kolejna walka Wacha za granicą. Kolejna, w której Polak nie będzie faworytem. "Wiking" mimo niespełna 42 lat na karku nie boi się jednak wyzwań i wciąż wierzy, że może jeszcze namieszać w królewskiej wadze ciężkiej.

Mistrz UFC zamienił MMA na boks i wyzywa najlepszych. Chce się bić z Furym i Joshuą!

- Boks nadal sprawa mi wielką frajdę. To jest mój narkotyk! Jak siedzę w domu w Krakowie i mam czas wolny, to jestem bardziej zmęczony niż w trakcie pobytu w Dzierżoniowie u trenera Piotra Wilczewskiego. Treningi są mordercze, trener się na mnie wyżywa, ale ja to kocham, wtedy czuję, że żyję. Nie mam złudzeń, że kilka dni po zakończeniu kariery rozpadnę się i będziecie mnie odwiedzać 1 listopada na cmentarzu. Nie jestem wyboksowany, nie jestem rozbity, mimo wielu ciężkich walk czuję się naprawdę dobrze - powiedział nam Wach.

Na brak ciekawych ofert Wach nie może narzekać, ale po głowie chodzą mu także polsko-polskie starcia.

- Interesują mnie dwa nazwiska - to Adaś Kownacki i Łukasz Różański. Z jednym i drugim lubimy się, szanujemy, ale nasze ewentualne walki potraktowalibyśmy czysto biznesowo. Każdy z nas chciałby wygrać, może nie spotykalibyśmy się przed walką na niedzielnych obiadkach, ale po wszystkim, bez względu na werdykt, szacunek by pozostał - dodał.

Wszyscy za Canelo! Walka o cztery pasy, ale faworyt tylko jeden

Sonda
Kto jest najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej?

Wach nie ma również żadnych wątpliwości, kto jest aktualnie najlepszym pięściarzem wagi ciężkiej w Polsce.- Zależy jak na to patrzeć, ale tak, uważam się za numer jeden w Polsce. Kilka walk przegrałem, w tym jedną z Polakiem, ale czuję się numerem jeden - zaznaczył.

Mike Tyson ma nowy pomnik. Jeszcze gorszy od tego Cristiano Ronaldo?! [ZDJĘCIA]

Polakiem, który go pokonał, był w 2018 roku Artur Szpilka. - Rewanż nie chodzi mi już po głowie. Od razu po tamtej walce powiedziałem, że mogę stoczyć rewanż nawet za darmo, ale nikt nie podjął nawet rozmów i teraz to już nie wchodzi w grę. Są inne aktywne nazwiska, które wymieniłem i takich walk chcę. Oba takie pojedynki kibice z pewnością chętnie by zobaczyli - zakończył Wach.

Zobacz w galerii poniżej występ Wacha w teledysku znanego rapera:

Wach: Jestem najlepszym pięściażem wagi ciężkiej w Polsce
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze