Mike Tyson ma nowy pomnik. Jeszcze gorszy od tego Cristiano Ronaldo?! [ZDJĘCIA]

2021-10-26 11:44
Mike Tyson i Cristiano Ronaldo
Autor: fot. Resorts World Las Vegas/Instagram Mike Tyson i Cristiano Ronaldo

Wielkim sportowcom często stawia się pomniki. Najnowszy przykład to Mike Tyson, który doczekał się swojej podobizny w Las Vegas. Sęk w tym, że dzieło zbytnio nie przypomina wizerunku legendarnego mistrza świata wagi ciężkiej.

Cztery lata temu odsłonięto popiersie Cristiano Ronaldo, które wywołało szereg komentarzy. Większość z nich była mocno nieprzychylna. I trudno się dziwić, bo pomnik nie miał zbyt wiele wspólnego z oryginałem.

Teraz podobna dyskusja wybuchła w związku ze statuą Tysona. Pomnik, który stanął w Las Vegas, stworzyli Scott Sibella oraz Richie Palmer. Ten pierwszy to artysta, drugi z kolei jest restauratorem i przyjacielem Tysona. To właśnie on wyłożył kasę na to dzieło.

W tych rękawicach znokautował Szpilkę! Teraz trafiły na aukcję. Szczytny cel!

Problem w tym, że tak jak w przypadku Ronaldo, pomnik zbytnio nie przypomina sportowego bohatera.

- Nie miałem pojęcia, że szykują dla mnie taką niespodziankę. Jestem bardzo wdzięczny i zadowolony - powiedział Tyson, który chętnie pozował na tle swojej "podobizny".

Byłego legendarnego mistrza świata wagi ciężkiej mamy zobaczyć ponownie w ringu w lutym. "Żelazny Mike" po wielu latach przerwy powrócił do boksu w listopadzie, wygrywając z innym byłym mistrzem Royem Jonesem Juniorem. Teraz wśród jego rywali wymienia się m.in. Logana Paula.

KBN 18: Zwycięstwa faworytów. Masternak już piąty na świecie

Sonda
Czy podoba ci się pomnik Mike'a Tysona?
Mike Tyson
Autor: Resorts World Las Vegas/Instagram
Rewanż GOŁOTA vs TYSON i DON KASJO vs Norman Parke?! Vlog Andrzeja Kostyry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze