Tyson Fury i Deontay Wilder

i

Autor: fot. AP Photo Tyson Fury pokonał przed czasem Deontaya Wildera

Mistrz UFC zamienił MMA na boks i wyzywa najlepszych. Chce się bić z Furym i Joshuą!

2021-11-03 9:31

Transferów na linii MMA - boks i w drugą stronę nie brakuje. Wkrótce między linami pięściarski debiut powinien zaliczyć Junior dos Santos, który w przeszłości był mistrzem UFC w wadze ciężkiej. Teraz Brazylijczyk chce się mierzyć z najlepszymi bokserami świata.

Dos Santos w listopadzie 2011 roku pokonał Caina Velasqueza i został mistrzem UFC w królewskiej kategorii. Pół roku później obronił tytuł w starciu z Frankiem Mirem, ale w rewanżu z Velasquezem już tak dobrze nie było. Stracił pas, ale w przyszłości dostał jeszcze dwie szanse na jego odzyskanie. Żadnej jednak nie wykorzystał - najpierw po raz drugi przegrał z Velasquezem, a potem ze Stipe Miocicem. W stójce prezentował się jednak wybornie i z pewnością był jednym z najlepszych pięściarzy w UFC.

Wszyscy za Canelo! Walka o cztery pasy, ale faworyt tylko jeden

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas UFC?

Jeszcze za czasów swojego panowania wyzywał do ringu braci Kliczko, teraz dos Santos rzuca wyzwanie najlepszym wagi ciężkiej. Być może kiedyś do takiej walki dojdzie, bowiem Brazylijczyk podpisał kontrakt z grupą S-Jam BOXING i wkrótce ma zadebiutować w zawodowym boksie. - Nie tylko planuję walczyć, ale rywalizować z tymi najlepszymi. Anthony Joshua, Deontay Wilder, Tyson Fury, pewnego dnia zmierzę się z nimi i ich pokonam - przyznał pewny swego.

Czekamy z niecierpliwością!

Mike Tyson ma nowy pomnik. Jeszcze gorszy od tego Cristiano Ronaldo?! [ZDJĘCIA]

Błachowicz uduszony na UFC 267! Polak stracił pas
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze