Bohaterski wyczyn gwiazdy UFC! Wycofał się z nadchodzącej walki, by...

2020-01-24 13:03 Rafał Olszewski
Robert Whittaker
Autor: EastNews Robert Whittaker

Zawodnik wagi średniej Robert Whittaker (20-5, 9 KO, 5 SUB) poinformował za pośrednictwem Twittera, że nie będzie w stanie wziąć udziału w zaplanowanej na 20 marca w Las Vegas gali UFC 248 gdzie miał zmierzyć się z Jarredem Cannonierem (13-4, 9 KO, 2 SUB). Były mistrz oficjalnie nie podał przyczyny takiej decyzji jednak wiele wskazuje na to, że chodzi o ciężką chorobę jego 2-letniej córeczki, dla której zdecydował się oddać szpik kostny.

- Przepraszam wszystkich moich przyjaciół, kibiców i rodzinę, ale nie będe w stanie walczyć w marcu. Wiele wydarzyło się przez ostatnie 12 miesięcy i muszę poświęcić trochę czasu rodzinie, zwolnić i odzyskać koncentrację. Jeszcze raz przepraszam każdego, ale wrócę. Najlepsze jeszcze nadejdzie - napisał w oświadczeniu na swoim Instagramie Whittaker.

Robert Whittaker tytuł tymczasowego mistrza UFC zdobył w 2017 roku po zwycięstwie nad Kubańczykiem Yoelem Romero. Promowany na pełnoprawnego mistrza został parę miesięcy później po zwakowaniu pasa przez Georgesa St. Pierre-a. "Żniwiarz" jak brzmi pseudonim Whittakera, stał się tym samym pierwszym Australijczykiem na tronie największej federacji MMA na świecie.

- To jego osobista sprawa. Jeżeli będzie chciał mówić dlaczego się na to zdecydował, to powie. Ale ja powiem wam tak, kiedy mowa jest o kimś z priorytetami we właściwym miejscu, kompletnie bezinteresownym i przesiąkniętym dobrem, to jest to Robert Whittaker - mówi Dana White, szef UFC.