FAME MMA 6 ODBĘDZIE SIĘ, ale nie w Katowicach. Miasto zablokowało galę, mimo że są testy na koronawirusa

2020-03-27 17:00 MSo
Arena FAME MMA 6
Autor: FAME MMA Arena FAME MMA 6

Pod coraz większym znakiem zapytania stoi organizacja gali FAME MMA 6! Federacja wystosowała oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że wydarzenie może zostać zablokowane przez Urząd Miasta Katowice oraz służby sanitarno-epidemiologiczne. Organizacja zdradziła nam, że w drodze są właśnie testy na koronawirusa, które mają wykluczyć ewentualny czynnik ryzyka. Nikt ze służb nie dokonał kontroli. Jako jedyni stanowisko po zapoznaniu się ze stanem faktycznym wydali policjanci, którzy nie widzieli nic przeciwko organizacji imprezy. Co ciekawe, klatka była już gotowa do przyjęcia zawodników, ale trzeba było ją złożyć i zawieźć w nowe miejsce!

Pełna treść komunikatu wystosowanego przez FAME MMA:

Codziennie w telewizyjnych studiach produkcyjnych odbywają się programy na żywo, przy których pracują dziesiątki osób. Funkcjonują firmy kurierskie, których pracownicy poruszają się po terenie całej Polski, mając bezpośredni kontakt z nadawcami i odbiorcami, o których stanie zdrowia nie mają żadnych informacji. Sklepy są olbężone przez tysiące klientów. Sieciowe markety budowlane nadal funkcjonują, mimo iż nie dystrybuują artykułów pierwszej potrzeby.

FAME MMA 6: Relacja NA ŻYWO

Mamy najlepsze z możliwych zabezpieczeń. Mamy setki masek, rękawiczek tak, by podczas dwóch dni przygotowań, nasi pracownicy mogli swobodnie je wymieniać. Mamy testy na obecność koronawirusa. Nie potrafimy zrozumieć: co jest głównym elementem ryzyka, o którym mówią władze miasta Katowic. Wszyscy obecni na hali zostaną przebadani na obecność koronawirusa. Zarówno my — organizatorzy, nasi podwykonawcy, cały zespół techniczny, ale przede wszystkim zawodnicy, trenerzy, sędziowie i cutmani będą przystępowali do eventu jako osoby zdrowe. Dlatego nie potrafimy ukryć naszego zdziwienia: w którym miejscu naruszamy zasady bezpieczeństwa? Najbardziej szokujące jest to, że opinia Urzędu Miasta i służb sanitarno-epidemiologicznych została wydana bez uprzedniej wizytacji tych organów. Nikt nie odwiedził nas na miejscu, nie dokonał kontroli. Czy to naprawdę właściwy sposób? Jak można ocenić bezpieczeństwo miejsca, którego nie widziało się na oczy?

Jesteśmy przerażeni, że jak zwykle w tym kraju są równi i równiejsi. Część firm funkcjonuje. Są to miejsca, w których pracuje znacznie więcej osób niż przy produkcji FAME MMA. Te osoby nie są badane na obecność koronawirusa. Niejednokrotnie nie mają nawet monitorowanej temperatury ciała. W jaki sposób te firmy nie ponoszą ryzyka, a my już tak? Przypominam, że wszystkie osoby pracujące przy FAME MMA znajdują się pod stałą opieką zespołu medycznego, a dziś zostaną poddane testom na obecność koronawirusa. Proszę wskazać drugie taki zabezpieczone miejsce pracy.

Gala FAME MMA 6 odbędzie się 28 marca. Transmisja w systemie PPV do wykupienia na stronie FAMEMMA.tv.

Najnowsze