Mateusz Rębecki ZNOWU TO ZROBIŁ. Jose Barrios ZAORANY w pierwszej rundzie. "Chińczyk" po raz kolejny OBRONIŁ mistrzowski pas

2021-02-20 22:57 ŁOLI
Mateusz Rębecki
Autor: Tomasz Radzik Mateusz Rębecki

Gala FEN 32 wzbudzała dużo emocji na długo przed swoim rozpoczęciem. Włodarze federacji przygotowali na sobotni wieczór aż dziewięć pojedynków w formule MMA. Oprócz walki wieczoru, w której Mateusz Rębecki zmierzył się z Jose Barriosem broniąc mistrzowskiego pasa, uwagę kibiców sportów walki przykuło także starcie Wojciecha Janusza z Marcinem Łazarzem. Oba starcia, podobnie jak poprzednie nie zawiodły.

Sobotni wieczór 20 lutego upłynął kibicom sportów walki w Polsce pod znakiem kolejnej gali FEN, oznaczonej numerem 32. Podczas niej, w klatce spotkało się aż 18 zawodników w 9. kolejnych walkach, z czego siedem z nich znajdowało się w karcie głównej. Fani stęsknieni mocnych wrażeń mogli oglądać z zapartym tchem chociażby pojedynek Szymona Duszy z Rolandem Cambalem. Polak już w pierwszej rundzie wgrał swoje starcie po tym, jak w brutalny sposób rozbił swojego oponenta sprawiając, że ten zalał krwią nie tylko siebie, ale również sporą część maty. Im dalej w las, tym emocji coraz więcej. W przedostatniej walce FEN 32, w oktagonie spotkali się starzy znajomi, czyli Wojciech Janusz i Marcin Łazarz. Na szali tego starcia znalazła się nie tylko wygrana i ewentualny rewanż Janusza na poprzednią walkę, ale również prawo do walki z Marcinem Wójcikiem, obecnym mistrzem wagi półciężkiej. Zawodnicy już od samego początku pokazali, że nie będą cofać rąk i nóg, jednak zwycięzcę wyłonił dopiero werdykt sędziowski. Po dominacji we wszystkich trzech rundach, sędziowie wskazali, że to Łazarz zaprezentował się lepiej, po raz drugi w karierze pokonując Janusza. 

Najwięcej emocji wzbudzał jednak kolejny pojedynek Mateusza Rębeckiego. "Chińczyk" po raz piąty bronił swojego mistrzowskiego pasa wagi lekkiej, tym razem stając naprzeciwko Jose Barriosa. Argentyńczyk był bardzo pewny siebie, ale Polak szybko zweryfikował w klatce jego umiejętności. Już chwilę po pierwszym gongu, Barrios przyjął kilka potężnych i nieprzyjemnych ciosów i kopnięć od Rębeckiego i chociaż był w stanie odpowiedzieć zaledwie jednym, chwilę później leżał na macie. "Chińczyk" powalił potężnym lewym prostym rywala i dokończył dzieła zadając jeszcze jeden cios już w parterze. Zanim Argentyńczyk zorientował się w sytuacji, było już po walce po przerwaniu jej przez sędziego. Rębecki po raz piąty obronił swój mistrzowski pas! 

Na żywo

FEN 32 - 20.02

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Barrios był w stanie trafił Rębeckiego jednym z ciosów, ale na jego nieszczęście nie spowodował zbyt wielkich strat. 

I runda

Rębecki vs Barrios: 

KONIEC WALKI! KONIEC! KONIEC! KONIEC! Mateusz Rębecki szybko rozpoczął to starcie trafiając kolejnymi ciosami Jose Barriosa! Po potężnym lewym prostym Argentyńczyk wylądował na macie i "Chińczyk" dokonał dzieła zniszczenia wyprowadzając tylko jeden cios w parterze. Przed kolejnymi uratował go sędzia! Rębecki po raz piąty obronił pas mistrzowski wagi lekkiej! 

Rębecki vs Barrios:

Zaczynamy! 

Już za chwilę walka wieczoru, w której zmierzą się Mateusz Rębecki i Jose Barrios! 

Łazarz zmierzy się z Marcinem Wójcikiem w walce o pas! 

Łazarz vs Janusz: 

Jednogłośnie, decyzją sędziów starcie to wygrał Marcin Łazarz! 

III runda 

Łazarz vs Janusz: 

KONIEC WALKI! Janusz zaczął odrabiać straty dopychając Łazarza do siatki, ale zabrakło mu siły do tego, aby powalić rywala. Po szybkiej kalkulacji postanowił przenieść to starcie do stójki, ale jego rywal nie pozwolił mu przejąć inicjatywy w ostatniej rundzie. Łazarz uśmiechnął się szeroko po tym, jak trafił najpierw kolanem, a później potężnym prawym. Po raz trzeci w tej walce Łazarz na koniec rundy powalił jeszcze Janusza na matę! 

II runda 

Łazarz vs Janusz: 

Początek drugiej odsłony przyniósł kolejną wymianę potężnych ciosów. Kilka z nich, wyprowadzonych przez Janusza dotarło do celu, ale na odpowiedź Łazarza nie musiał czekać. Niezwykle silny prawy trafił w głowę Janusza i sprawił, że ten zachwiał się na nogach. Zanim zdążył się zorientować co się dzieje, leżał już na macie obalony przez Łazarza! Końcówka rundy ponownie na korzyść!

I runda 

Łazarz vs Janusz: 

Co za początek starcia! Łazarz chciał zaskoczył Janusza i niczym Mamed Khalidov wyskoczył w powietrze wyprowadzając kopnięcie na twarz rywala. Janusz szybko zorientował się o co chodzi i zdążył się odsunąć! Zawodnicy poczęstowali się jeszcze kilkoma celnymi uderzeniami i przenieśli się pod siatkę. Cały czas czuć w powietrzu ciężką atmosferę. Zawodnicy nie mają zamiaru cofać rąk i nóg. Łazarzowi w końcu udało się przenieść walkę do parteru szukając sobie techniki kończącej. Przed ostatnim gongiem, Łazarz zdobył jeszcze kilka punktów atakując swojego leżącego oponenta. 

Łazarz vs Janusz:

Zaczynamy! 

Lecimy dalej! Przed nami przedostatnia walka FEN 32! Do klatki zmierzają już Wojciech Janusz i Marcin Łazarz!

Brazylijczyk potrzebował trochę czasu, aby dojść do siebie po tej walce! 

III runda

Oliveira vs Bajor: 

KONIEC WALKI! Bajor konsekwentnie realizuje swój plan i po krótkiej wymianie ciosów w stójce ruszył po nogi rywali sprowadzając go do parteru. Brazylijczyk wykorzystał błąd Polaka i to on przejął inicjatywę na macie, ale nie był w stanie utrzymać swojej pozycji i pozwolił uciec Bajorowi. Po kolejnej wymianie w stójce, Bajor znów przejął inicjatywę w parterze, znów idąc po nogi rywala. Bajor ustawił Oliveirę pod siatką i dobił go łokciami! Sędzia nie miał innego wyjścia i przerwał ten pojedynek! Co za końcówka i zwycięstwo Szymona Bajora! 

II runda 

Oliveira vs Bajor: 

Bajor wziął poprawkę na pierwszą rundę i dobrze skracał dystans do rywala, trafiając przy tym kilkoma mocnymi ciosami. Po kolejnych nieudanych próbach przejścia do parteru, Bajor w końcu osiągnął cel i powalił Oliveirę! Polak ustawił sobie Brazylijczyka pod siatką i zasypał go gradem ciosów. Na nic zdały się próby podniesienia walki przez Oliveirę. Gdy tylko zdołał się podnieść, Bajor ponownie rzucał go na matę! 

I runda 

Oliveira vs Bajor:

Obaj zawodnicy zdawali sobie sprawę z tego, że jeden błąd może zakończyć to starcie, dlatego spokojnie zaczęli pojedynek, próbując wyczuć swojego oponenta. Oliveira próbował zaskoczyć Polaka kilkoma szybkimi ciosami, ale Bajor popisał się dobrymi unikami. Brazylijczyk wykorzystał swoją przewagę zasięgu, aby blokować kolejne kopnięcia Bajora. Oliveira pokazał, że jest dobrze przygotowany do tego starcia. 

Oliveira vs Bajor: 

Zaczynamy!

Kolejni zawodnicy są już gotowi do walki! Ednaldo Oliveira zmierzy się z Szymonem Bajorem

Słowak nie miał żadnych szans w starciu z Duszą! 

I runda

Cambal vs Dusza:

KONIEC WALKI! Po dość zachowawczym początku pojedynku, Dusza ruszył na swojego rywala i celnie trafił w łydkę Słowaka, który od razu zaczął utykać na jedną nogę. Cambal nie miał zamiaru tanio sprzedać skóry i trzymał się jeszcze przez chwilę w stójce, jednak walka przeniosła się do parteru, gdzie Dusza porozbijał Słowaka. Cambal zalał się krwią po serii potężnych ciosów i nie dał sędziemu szans. To musiało się skończyć przerwaniem walki! Kolejne zwycięstwo na koncie Szymona Duszy! 

Cambal vs Dusza: 

Zaczynamy! 

Dusza zmierzy się z Cambalem w limicie wagowym do 80 kg. 

Przed nami już kolejna walka, w której zmierzą się Roland Cambal i Szymon Dusza! 

II runda 

Walawski vs Lewon: 

KONIEC WALKI! Od początku drugiej odsłony Walawski postanowił wykorzystać swoją różnicę wzrostu i trzymał Lewona na dystans za pomocą kolejnych kopnięć. Jeden z high kicków trafił w głowę Lewona! Bardziej doświadczony Lewon poczekał na swoją szasnę i ruszył na rywala powalając go na matę dwoma celnymi ciosami! Ponownie ustawił sobie Walawskiego pod siatką i znów szukał techniki kończącej! Ostatecznie Lewon postanowił zasypać rywala gradem ciosów i sędzia musiał przerwać walkę! Lewon wygrywa w drugiej rundzie!

I runda

Walawski vs Lewon: 

Walawski mocno chciał rozpocząć tę walkę pod wysokiego kopnięcia, ale Lewon szybko przechwycił jego nogę i powalił rywala! Lewon ustawił sobie rywala pod siatką i przejął inicjatywę! Na głowę Walawskiego spadła lawina ciężkich ciosów, jednak był w stanie podnieść się i wrócić do stójki. Taki stan rzeczy nie utrzymał się długo, bo już po kilku sekundach Lewon ponownie powalił rywala. Walawski wykorzystał chwilę nieuwagi rywala i próbował zapiąć mu gilotynę! Tu jednak wyszło doświadczenie Lewona, który odwrócił kartę, uciekł i raz jeszcze zasypał gradem ciosów Walawskiego!

Walawski vs Lewon: 

Zaczynamy! 

Nie zatrzymujemy się! Przed nami trzecie starcie karty głównej! Do klatki zmierzają już Piotr Walawski i Rafał Lewon.

I runda 

Chan vs Oleksiejczuk:

KONIEC WALKI! Od początku walki Chan udowadniał, że bardzo dobrze czuje się w parterze. Oleksiejczuk szybko się o tym przekonał otrzymując potężny cios od Holendra. Polakowi udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po tym, jak najpierw celnie trafił lewym prostym, a później doskoczył do powalonego rywala i dokończył zniszczenia! Sędzia musiał przerwać ten pojedynek! Oleksiejczuk z kolejnym zwycięstwem! 

Chan vs Oleksiejczuk:

Zaczynamy!

Od razu przechodzimy po kolejnego starcia, w którym zmierza się Djamil Chan i Cezary Oleksiejczuk!

II runda

Strzelczyk vs Kuberski: 

KONIEC WALKI! Kuberski fantastycznie rozpoczął drugą odsłonę najpierw trafiając potężnym sierpem w głowę Strzelczyka, a następnie obalając go i zasypując go serią potężnych ciosów! To nie mogło się inaczej skończyć, koniec pojedynku! Kuberski odnosi pierwsze zwycięstwo w federacji FEN! 

I runda

Strzelczyk vs Kuberski: 

Nieco zachowawczo zaczęli tę walkę obaj zawodnicy. Pierwszy przełamał się Strzelczyk, który poczęstował rywala mocnym kolanem z wyskoku! Kuberski przejął na chwilę inicjatywę wyprowadzając kilka celnych kopnięć na nogi przeciwnika, ale Strzelczyk w ekwilibrystyczny sposób ruszył po nogi Kuberskiego i go powalić! Przed końcem pierwszej rundy to z kolei Kuberski nabił kilka punktów powalając rywala. 

Strzelczyk vs Kuberski: 

Zaczynamy!

Przed nami pierwszy pojedynek karty głównej! Do klatki zmierzają już Piotr Kuberski i Mateusz Strzelczyk!

Oficjalna ceremonia otwarcia gali FEN 32 już za nami! Kolejni zawodnicy przygotowują się już do swojego starcia! 

Przed nami krótka przerwa, a po niej kolejne starcia! 

Wojciech Kawa zdominował swojego rywala w klatce! 

Lewandowski vs Kawa: 

Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Wojciech Kawa! 

III runda 

Lewandowski vs Kawa: 

KONIEC WALKI! Kawa poczuł krew swojego rywala i rozpoczął trzecią rundę od celnego kopnięcia na głowę rywala. Lewandowski konsekwentnie przyjmował kolejne ciosy i uciekał po klatce przed rywalem. Obu zawodników, po których było widać potworne zmęczenie stać było na pojedyncze zrywy i ciosy. W ostatnich sekundach Kawa złapał jeszcze kilka punktów wyprowadzając kolejne celne kopnięcia w nogi i korpus rywala. 

II runda

Lewandowski vs Kawa: 

Lewandowski zdecydował się na dość ryzykowne zagranie, zamykając oczy i ruszając na rywala z kanonadą ciosów. Na jego nieszczęście żaden z nich nie trafił w cel. Odpowiedź Kawy była błyskawiczna! Dopadł przeciwnika i znów wypłacił mu kilka celnych kolan. Lewandowski zdecydowanie postawił sobie za cel, aby wytrwać do końca rundy i udało mu się to osiągnąć. 

I runda

Lewandowski vs Kawa: 

Potężna seria kopnięć ze strony Kawy! Dorwał swojego rywala i poczęstował kilkoma szybkimi kolanami. Po obaleniu na głowę Lewandowskiego spadła również seria ciężkich ciosów, ale jakimś sposobem był w stanie się podnieść i kontynuować walkę w stójce. Pierwsza runda zdecydowanie pod dyktando Kawy, który raz po raz wyprowadzał kilka celnych ciosów na głowę i korpus rywala. 

Lewandowski vs Kawa: 

Zaczynamy!

Nie zatrzymujemy się! Do klatki zmierzają już Mikołaj Lewandowski i Wojciech Kawa!

II runda

Szewczyk vs Salamow:

KONIEC WALKI! Pierwsza runda rozpoczęła się od wymuszonej przerwy po tym, jak Salamow uderzył Szewczyka otwartą dłonią, co poskutkowało palcem w oku Polaka. Szewczyk wrócił jednak do walki! Rosjanin konsekwentnie raz po raz ruszał po nogi Szewczyka, nie zważając na to, że nie robi to na Szewczyku wrażenia. W końcu to Polak dosiadł swojego rywala i zasypał go gradem ciosów na głowę i korpus. Finalnie Szewczyk udusił rywala! 

I runda

Szewczyk vs Salamow:

Salamow szybko ruszył po nogi Szewczyka i w momencie powalił go na matę. Polak z całych sił próbował uwolnić się z mocnego uścisku i groźnej pozycji Rosjanina i ku zaskoczeniu rywala udało mu się to zrobić. Szewczyk był w stanie także podnieść walkę i wyprowadzić kilka celnych ciosów.

Szewczyk vs Salamow: 

Zaczynamy!

A więc zaczynamy! Do oktagonu zmierzają już pierwsi zawodnicy, Bartosz Szewczyk i Akhmed Salamov! 

Polak po raz piąty będzie bronił swojego pasa. Zdobył go niemalże trzy lata temu, w marcu 2018 roku na gali FEN 20, kiedy to zmierzył się z Marianem Ziółkowskim!

Najciekawszą walką będzie starcie wieczoru, podczas którego zmierzą się Mateusz Rębecki i Jose Barrios. Na szali znajdzie się pas mistrzowski wagi lekkiej!

Przed nami aż dziewięć ciekawych pojedynków! 

Już za kilkanaście minut rozpocznie się długo wyczekiwana gala FEN 32! Zostańcie z nami! 

Witamy w relacji na żywo z gali FEN 32, podczas której w walce wieczoru zmierzą się Mateusz Rębecki oraz Jose Barrios! Początek zaplanowano na godzinę 19:00. Zapraszamy!

Na tę chwilę od kilku tygodni czekali nie tylko zawodnicy, ale także kibice sportów walki w Polsce. Długo wyczekiwana, kolejna gala federacji FEN zbliża się wielkimi krokami i już niebawem pierwsi zawodnicy spotkają się w klatce. Włodarze federacji przygotowali na ten wieczór sporą dawkę emocji, którą zapewni nam aż dziewięć pojedynków. Co oczywiste, najbardziej wyczekiwana jest walka wieczoru, w której zmierzą się Mateusz Rębecki oraz Jose Barrios. Zanim jednak do tego dojdzie, zobaczymy w klatce innych szesnastu zawodników. Na gali pojawią się Bartosz Szewczyk i Akhmed Salamov, Mikołaj Lewandowski i Wojciech Kawa, Piotr Kuberski i Mateusz Strzelczyk, Cezary Oleksiejczuk i Djamil Chan, Rafał Lewon i Piotr Walawski, Szymon Dusza i Roland Cambal, Szymon Bajor i Ednaldo Oliveira, a także Wojciech Janusz vs Marcin Łazarz.

Podczas piątkowej, oficjalnej ceremonii ważenia również nie zabrakło emocji, które tylko podsyciły apetyty kibiców przed rozpoczęciem gali. Gwiazdorzy walki wieczoru starli się bowiem podczas face2face. Już w sobotni wieczór Argentyńczyk będzie miał okazję do tego, aby odebrać Polakowi pas mistrzowski wagi lekkiej. Rębecki po raz piąty będzie musiał bronić swojego trofeum. Czy uda mu się ta sztuka? Przekonamy się już niebawem!

Najnowsze