Jan Błachowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Jan Błachowicz

Wyzwanie z Rosji

Jan Błachowicz nie zawalczy o pas UFC?! Ma kolejnego rywala, padła oficjalna deklaracja

2022-08-09 16:14

Wydawało się, że Jan Błachowicz jest na dobrej drodze do otrzymania kolejnej mistrzowskiej walki w UFC. W maju "Cieszyński Książę" wygrał z Aleksandarem Rakiciem i mówiło się, że w następnym starciu zawalczy o pas UFC w wadze półciężkiej. Obecnie trudno o optymizm w tej sprawie. Tym bardziej, że Błachowicz ma kolejnego rywala. Magomed Ankalaev oficjalnie zadeklarował chęć walki z Polakiem.

Błachowicz był na szczycie UFC od września 2020 r. do października zeszłego roku. Podczas UFC 267 niespodziewanie przegrał przez poddanie z Gloverem Teixeirą i stracił mistrzowski tytuł. Stało się jasne, że będzie musiał ponownie przebić się w hierarchii. Wydawało się, że wygrane starcie na szczycie kategorii półciężkiej z Aleksandarem Rakiciem będzie eliminatorem do walki o pas, jednak późniejsze wydarzenia mocno odbiły się na dywizji "Cieszyńskiego Księcia". W czerwcu pogromca Polaka przegrał z Jirim Prochazką na gali UFC 275 i Czech został nowym królem w tej kategorii wagowej. Już po zdobyciu pasa starł się z Błachowiczem i wszyscy kibice spodziewali się takiej walki o tytuł. Obecny mistrz ma jednak inne plany i chce dać rewanż Teixeirze. Z kolei polski zawodnik ma już kolejnego rywala!

Mamed Khalidov nie wahał się ani chwili! Zadali mu ważne pytanie, a odpowiedź przyszła błyskawicznie. Nie zostawił wątpliwości

W galerii poniżej dowiesz się, jakie wykształcenie ma Jan Błachowicz:

Błachowicz nie zawalczy o pas UFC?! Ma kolejnego rywala

Magomed Ankalaev oficjalnie zaakceptował walkę z Błachowiczem. Rosjanin zajmuje obecnie 3. miejsce w rankingu UFC dywizji półciężkiej. Wyprzedzają go tylko ostatni mistrzowie: Prochazka, Teixeira i właśnie Polak. Ankalaev ma na koncie dziewięć zwycięstw z rzędu w największej federacji MMA na świecie. Przegrał w niej jedynie debiutancką walkę w marcu 2018 roku. Po drodze pokonał m.in. Marcina Prachnio, a ostatnio (30 lipca) wygrał przed czasem z Anthonym Smithem. Teraz na Twitterze poinformował, że jego celem będzie Błachowicz.

Szymon Kołecki cierpi potworne katusze. Kariera wielkiego mistrza jest zagrożona, czeka go poważna operacja?

Joanna Jędrzejczyk szczerze po zakończeniu kariery. Trafi do freak fightów? | Andrzej Kostyra

- Już zaakceptowałem walkę z "Polską Siłą", Janem Błachowiczem. Nowy Jork, Vegas: to nie ma znaczenia - napisał Rosjanin. Po chwili zamieścił kolejny wpis, w którym trochę ponarzekał na zestawienia walk UFC. - Jeśli muszę pokonać każdego i mieć 15 zwycięstw z rzędu, zrobię to. Żeby być najlepszym, trzeba szukać najlepszych. Ja nie wybieram rywali - dodał Ankalaev. Jego słowa wskazują na to, że już niedługo dojdzie do walki z Błachowiczem. Wydaje się, że to właśnie ten pojedynek wyłoni kolejnego pretendenta do tytułu, który posiada Prochazka.

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze