Jiri Prochazka i Jan Błachowicz

i

Autor: Screenshot/Polsat Sport

Jan Błachowicz rzuca wyzwanie mistrzowi. Jest gotowy na największą walkę w historii Europy

2022-06-12 8:10

Jan Błachowicz w ostatniej walce z Aleksandarem Rakiciem wygrał przez kontuzję Chorwata. "Cieszyński książe" obijał low-kickami swojego przeciwnika i ten musiał zrezygnować z dalszej walki z powodu urazu. Polak stracił pas federacji UFC w walce z Gloverem Teixeirą. Błachowicz jest zdeterminowany, żeby odzyskać tytuł, jeśli dojdzie do walki to przeciwnikiem nie będzie jednak Brazylijczyk, tylko nowy mistrz, który pokonał Teixere.

Jan Błachowicz po walce 27 września 2020 roku na gali UFC 253 w Abu Zabi wywalczył mistrzostwo w kategorii półciężkiej. "Cieszyński Książe" wówczas pokonał przez TKO Dominicka Reyesa w drugiej rundzie. Polak w pierwszym pojedynku o obronę pasa nie miał łatwego rywala, naprzeciwko Błachowicza stanął Israel Adesanya. Zawodnik z Cieszyna po jednogłośnej decyzji sędziów wygrał i mógł dalej cieszyć się mistrzowskim tytułem w federacji UFC. Po kilku miesiącach "Cieszyński Książe" stanął do walki z Gloverem Teixeirą, Brazylijczyk okazał się lepszy od Polaka i poddał go w drugiej rundzie poprzez duszenie zza pleców.

Wzruszające słowa Joanny Jędrzejczyk po zakończeniu kariery. Łzy same cisną się do oczu!

Powrót do walki o odzyskanie pasa mistrzowskiego Błachowicz rozpoczął w maju 2022 roku, gdzie przyszło mu się zmierzyć z Aleksandarem Rakiciem. Polak zwyciężył w trzeciej rundzie po tym jak Austriak doznał kontuzji kolana. "Cieszyński Książe" jest zdeterminowany w kwestii odzyskania tytułu, jednak po gali UFC 275, zmienił się ewentualny przeciwnik Błachowicza. W walce wieczoru zmierzył się Jiri Prochazka z Gloverem Teixerą i w 5. rundzie Czech poddał dotychczasowego mistrza duszeniem zza pleców.

Dudek: „Ta klątwa zostanie mu już chyba na całe życie” - gorzka ocena remisu Polaków w Rotterdamie

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?

Błachowicz nie czekał długo i zamieścił post w mediach społecznościowych. Z racji tego, że Prochazka jest Czechem to "Cieszyński książe" zaproponował mu największą walkę w historii kontynentu. Jeśli dojdzie do takiego wydarzenia to możliwe, że gala największej federacji na świecie odbędzie się w Polsce, albo w Czechach.

Jędrzejczyk - Zhang NOKAUT WIDEO. Zobacz decydujący cios w walce Polki na UFC 275

Kamil Glik po meczu z Holandią | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze