Szymon Kołecki

i

Autor: Przemysław Kamiński/Super Express Szymon Kołecki

Szczera rozmowa

Szymon Kołecki cierpi potworne katusze. Kariera wielkiego mistrza jest zagrożona, czeka go poważna operacja? | Andrzej Kostyra

2022-08-08 18:00

Szymon Kołecki to bez wątpienia jedno z najgłośniejszych nazwisk w polskich sportach walki. Były gwiazdor KSW i pogromca "Pudziana" przebojem wdarł się do świata MMA po zakończeniu kariery sztangisty, ale ostatnio zrobiło się o nim ciszej. Ostatnią walkę w klatce stoczył w lipcu zeszłego roku, a obecnie walczy o powrót do zdrowia. Szymon Kołecki cierpi potworne katusze i niewykluczone, że po dwóch operacjach dojdzie do kolejnego poważnego zabiegu. Wielki mistrz opowiedział o zagrożonej karierze w rozmowie z Andrzejem Kostyrą.

Kołecki zadebiutował w MMA w 2017 roku i błyskawicznie zaimponował kibicom. Do tej pory stoczył 11 zawodowych walk, z których wygrał aż 10! Na jego rozkładzie znaleźli się m.in. Mariusz Pudzianowski i Damian Janikowski. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Pekinu stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych fighterów w Polsce, ale od ponad roku nie stoczył żadnej walki. W tym czasie głośno było o jego niespodziewanym rozstaniu z KSW. 40-latek poróżnił się z federacją Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego podczas rozmów w sprawie rywala, którym miał być Tomasz Narkun. Ostatecznie Kołecki odszedł z KSW, ale przez wiele miesięcy nie wyjaśniła się jego przyszłość. Ma to związek z ogromnymi problemami zdrowotnymi, o których więcej opowiedział w niedawnej rozmowie z Andrzejem Kostyrą.

Ukochana Artura Szpilki pogrążona w żałobie. Wybrańczyk nie mogła ukryć smutku, tragiczna śmierć

Szymon Kołecki walczy o powrót do zdrowia. "To jest niemożliwe, żebym wrócił w najbliższym czasie do walki' | Andrzej Kostyra

Kołecki cierpi potworne katusze. Kariera wielkiego mistrza jest zagrożona

- Wciąż chodzę na salę treningową do mojego klubu, bo codziennie robię tam rehabilitację. Kolega pyta się mnie, kiedy planuję trenować, a ja mu mówię: "Adam, ja nie planuję trenować, ja marzę o tym, żeby wrócić do normalnego funkcjonowania". Ja kuśtykam, jak idę. Ta noga boli mnie dość mocno. W ogóle nie myślę o tym, kiedy będę walczył, startował czy trenował. Myślę o tym, żeby wrócić do normalnego zdrowia - wyznał Kołecki. W ostatnich miesiącach przeszedł już dwie artroskopie kolana, a także zabieg przepukliny, ale prawdopodobnie będzie musiał poddać się poważniejszej operacji.

Polak połamał szczękę swojemu rywalowi! Brutalne sceny na UFC, prawda wyszła na jaw

W ostatnim czasie Andrzej Kostyra pogodził się po latach z Arturem Szpilką! Zobaczcie zdjęcia:

- Noga boli mnie najbardziej przy chodzeniu, przy wyprostowanej kończynie. Nie ma mowy o jakimkolwiek treningu, bo ani nie pobiegam, ani nie powalczę, ani nawet nie pochodzę. Nie zrobię nic w obciążeniu, bo mnie boli. Jestem na etapie konsultacji, zrobiłem cały szereg badań i myślę, że do 15 sierpnia podejmę decyzję, co dalej. Wygląda na to, że niezbędny będzie kolejny zabieg. Już nie sama artroskopia, tylko podparta jakimś dodatkowym zabiegiem - opowiedział szczerze dwukrotny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów.

Sonda
Czy chciałbyś zobaczyć rewanż Pudzianowski - Kołecki?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze