Szymon Kołecki

i

Autor: Przemek Kamiński / SE Szymon Kołecki

Ogromny cios dla KSW! Jedna z największych gwiazd odchodzi z federacji. Klamka zapadła, znamy powód

2021-11-02 11:26

Federacja KSW przez lata była w stanie zgromadzić w swoich szeregach rzeszę wielkich nazwisk, których kolejne walki elektryzowały kibiców podczas kolejnych gal. Jedną z takich postaci był Szymon Kołecki, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Pekinu. Niestety dla KSW, Szymon Kołecki nie pojawi się już więcej w karcie walk po tym, jak zdecydował się rozwiązać swoją umowę. Przy okazji zdradził, dlaczego zdecydował się na taki krok.

Fani sportów walki, a przede wszystkim włodarze KSW mogli przeżyć niemały szok, gdy Szymon Kołecki postanowił rozwiązać swoją umowę z federacją, z którą był związany od ponad dwóch lat. Po raz pierwszy w oktagonie KSW, mistrz olimpijski z Pekinu pojawił się na KSW 47, gdzie zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim i szybko dołączył do grona największych gwiazd organizacji. Kołecki miał stoczyć jeszcze jeden pojedynek w 2021 w oktagonie KSW, ale jak już wiemy, nie dojdzie do jego starcia z Tomaszem Narkunem. - Umówiliśmy się z władzami federacji KSW, że stoczę w tym roku jeszcze jeden pojedynek za normalną stawkę, ale nie było mowy o starciu o pas z kimś takim, jak niepokonany od pięciu lat w wadze półciężkiej Tomasz Narkun. A taką właśnie dostałem ofertę. I ją odrzuciłem - wyznał Szymon Kołecki w rozmowie z "Ontem" po tym, jak postanowił zakończyć swoją przygodę w KSW. 

Córka Andrzeja Wrony daje w kość siatkarzowi! Jedno zdjęcie wszystko zdradziło, wymowny wpis

Zobaczcie, jak przez lata zmieniał się Mariusz Pudzianowski, zaglądając do naszej galerii zdjęć poniżej!

Szymon Kołecki odchodzi z KSW! Mistrz olimpijski zdradził powody swojej decyzji

Jedna z największych gwiazd federacji KSW co prawda chciała w przeszłości powalczyć o pas, ale nie w takim momencie. co według Kołeckiego nie miałoby większego sensu, przez niewielki czas na przygotowanie do tak ważnego pojedynku. Dlatego mistrz olimpijski postanowił rozwiązać swoją umowę z KSW. - Nigdy wcześniej tego nie zrobiłem, ale w tym wypadku oczekiwałem więcej czasu na przygotowania niż tylko niespełna osiem tygodni. A tylko tyle mi zaproponowano, choć ja byłem po dwumiesięcznym roztrenowaniu. Nie chciałbym takiej walki jedynie „zaliczyć”, a dać sobie szansę na zwycięstwo. Do tego jednak trzeba przygotować odpowiednią formę - dodał Kołecki. 

Ujawnili, co Paulo Sousa naprawdę myśli o Mattym Cashu! Ważne słowa, szczere wyznanie trenera Polaków

Sonda
Odejście Szymona Kołeckiego z KSW to dobra decyzja?

Jak zdradził Szymon Kołecki, do tej pory nie kontaktował się jeszcze w innymi federacjami, ponieważ chciał być lojalny wobec KSW. Przy okazji jednak mistrz olimpijski z Pekinu zdradził, że nie zamierza kończyć swojej kariery z MMA i jest gotowy, aby siąść do rozmów. Chętnych na zakontraktowanie Szymona Kołeckiego z pewnością nie zabraknie i to od niego będzie zależeć, gdzie w przyszłości będziemy mogli oglądać jego kolejne zmagania. Przed przygodą Kołeckiego z KSW, jego fani mieli okazję oglądać jego starcia na galach PLMMA oraz Babilon. W swojej karierze zawodnika MMA, Kołecki stoczył do tej pory 11 pojedynków, z czego wygrał aż 10. Swoją jedyną porażkę zanotował z Michałem Bobrowskim w sierpniu 2018 roku na gali Babilon MMA 5. 

Zapytali Skowrońską, czy będzie miała dzieci. Szczera odpowiedź, podjęła ważną decyzję

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze