Khabib Nurmagomedov kupił organizację MMA! Wydał WIELKIE pieniądze

2020-11-30 17:24
Khabib Nurmagomedov
Autor: Instagram/khabib_nurmagomedov Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov, odkąd ogłosił przejście na sportową emeryturę, ma sporo czasu, żeby rozglądać się za nowymi wyzwaniami. 32-latek nie zamierza na dobre zrywać z MMA. Wręcz przeciwnie. Będzie jeszcze mocniej zaangażowany, tylko w zupełnie innej roli.

W październiku Khabib Nurmagomedov zaskoczył cały świat, kiedy po poddaniu Justina Gaethje na UFC 254 ogłosił koniec kariery. 32-latek zszedł ze sceny jako niepokonany zawodnik. Jak się okazało, MMA nie zniknie z jego życia.

Khabib Nurmagomedov nie chce wracać do MMA. Stawia na EDUKACJĘ i ROLNICTWO

Według informacji podanych przez rosyjskiego dziennikarza Azamata Bostanova, Nurmagomedov kupił organizację Gorilla Fighting Championship! Kosztowało go to okrągły milion dolarów. Organizacja zmieni nazwę na Eagle Fighting Championship i szykuje się do ekspansji. Jej gale mają być orgazinowane poza Rosją, między innymi w krajach arabskich i Stanach Zjednoczonych. Wszystko szczegóły mają zostać ujawnione 2 grudnia podczas konferencji prasowej.

Trybson o skandalu w walce Najman-Don Kasjo: Uciekł jak SZCZUR! Vlog Andrzej Kostyra

Organizacja Gorilla Fighting Championship powstała trzy lata temu. Do tej pory zorganizowała 29 gal. Najbliższe wydarzenia mają się odbyć 4 grudnia w Moskwie i 19 grudnia w Niżnym Nowogrodzie.

Don Kasjo ma POWAŻNE problemy po walce z Marcinem Najmanem. Czeka go OPERACJA

Nurmagomedov zakończył karierę, mając 29 zwycięstw i ani jednej porażki. W UFC pokonał Edsona Barbozę, Ala Iaquintę, Conora McGregora, Dustina Poiriera i Justina Gaethje. Od 2018 roku był mistrzem UFC w kategorii lekkiej.

Najnowsze