UFC 254: Khabib udusił rywala i się popłakał. Po walce zakończył karierę! [WIDEO]

2020-10-24 23:03 mc
Khabib Nurmagomedov
Autor: AP/Associated Press/East News Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto jest królem kategorii lekkiej. W walce wieczoru gali UFC 254 poddał Justina Gaethje w drugiej rundzie. Chwilę później Nurmagomedov popłakał się w oktagonie! W wywiadzie po walce poinformował, że była to jego ostatnia walka w karierze.

Khabib Nurmagomedov był faworytem w starciu z Justinem Gaethje i pokazał, że nie ma sobie równych, obojętnie z kim walczy w oktagonie. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej rundzie, kiedy Rosjanin poddał Amerykanina. Chwilę później Nurmagomedov płakał na środku oktagonu.

Przepiękna dziennikarka może przejść do HISTORII UFC!

Ostatnie miesiące nie były dla niego łatwe. Na początku lipca zmarł jego ojciec i trener Abdulmanap Nurmagomedov, który borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi i był zakażony koronawirusem. Gdy przyszedł czas na wywiad, mistrz kategorii lekkiej poinformował, że kończy karierę. - Ojciec dał mi wszystko. Bardzo go kochałem. To była moja ostatnia walka - powiedział, dodając, że obiecał to mamie.

Nurmagomedov był mistrzem kategorii lekkiej od kwietnia 2018 roku, kiedy pokonał Ala Iaquintę. Później rozprawił się z Conorem McGregorem, Dustinem Poirierem i Gaethje. W sumie stoczył 29 walk, wygrywając wszystkie.

Jędrzejczyk o zwycięstwie Błachowicza i obiecanej walce o pas UFC. Vlog Andrzeja Kostyry
Najnowsze