Ibragim Czużigajew

i

Autor: Łukasz Kaugan / SUPER EXPRESS Ibragim Czużigajew

będą emocje!

Kolejny wielki hit na gali KSW! Ogłoszono długo wyczekiwaną walkę mistrzowską

2022-10-28 16:26

Gala XTB KSW 77 zapowiada się niezwykle ekscytująco przede wszystkim z powodu walki wieczoru, w której Mamed Khalidov zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim. Ale karta walk nie opiera się tylko na tych dwóch zawodników, a właśnie ujawniono, że na tej samej gali dojdzie do bardzo ciekawego starcia o pas mistrzowski.

KSW w końcu zdecydowało się doprowadzić do walki, na którą czekali kibice MMA w Polsce. Na gali XTB KSW 77 Khalidov zmierzy się z „Pudzianem” w walce wieczoru. Jednakże 17 grudnia nie zabraknie innych, wielkich emocji. KSW właśnie ogłosiło, że do klatki powróci Ibragim Czużigajew (16-5, 8 KO, 2 Sub), mistrz wagi półciężkiej, który odebrał pas Tomaszowi Narkunowi po 6 latach jego panowania. Ta walka odbyła się jednak w styczniu, więc fani musieli sporo poczekać, aby znów zobaczyć mistrza wagi półciężkiej w akcji. Teraz w końcu ma stanąć do pierwszej obrony mistrzostwa.

KSW zapowiedziało kolejną walkę

Czużigajew miał już bronić pasa wcześniej, ale problemem był jego paszport – ma on obywatelstwo zarówno rosyjskie, jak i tureckie. Teraz jednak nie powinno być już problemu z jego występem, a niepokonany od 5 lat Czużigajew będzie miał okazję po raz drugi pokazać się polskim fanom.

Rywalem mistrza będzie Ivan Erslan (12-1 1NC, 8 KO, 1 Sub), który ostatnio pokonał Rafała Kijańczuka. W 2020 roku miał szansę zdobyć pas, ale przegrał z Tomaszem Narkunem i jest to jego jedyna do tej pory porażka w zawodowej karierze.

Andrzej Kostyra i trener Mirek Okniński TYPUJĄ walkę Pudzianowski - Khalidov
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze